Novinky a oznamy

Píšu a píšu a píšu

17. října 2018 v 1:36 | Blanch

Zdravím ty, kteří ještě těmito krajinami mají stále cesty...

Sice jsem v posledních článcích psala o tom, jak jsem se přesunula - což stále platí - ale mám takzvaně nutkání dát o sobě vědět i zde. Opět. Aby náhodou někomu něco neuniklo, protože Daily slash bohužel neaktualizuje.

V poslední době jsem se zaměřila na Johnlock slash seriálu Sherlock BBC. V podstatě mě to dost pohltilo a semlelo :), ačkoliv pravdou je, že jsem u sebe na webu aktualizovala i nějakou tu Potterovku a občas stále pracuji na nějakých těch drarry nebo snarry povídkách.

Jo a zprovoznila jsem starou doménu slashe, kde jsem v minulých letech publikovala. Nelze přidávat komentáře a trochu hapruje systém, ale zatím je - zdá se - vše alespoň čitelné a o to jde primárně, aby měli čtenáři kde číst ty staré plebsy. Takže tam najdete i povídky, které zde na blogu nebo na mém novém webu nejsou. A co jsem tak nějak vypozorovala, nějak přestal fungovat ff.ph.net, kde jsem publikovala v podstatě skoro veškerou tvorbu. Mrzuté.

Taky jsem začala publikovat na AO3, kde aktualizuji Sherlock povídky, více méně. U mě na webu bývají ale pochopitelně dříve a přijde mi, že mají i lepší formu, co se týče rozložení odstavců a odstavení řádků. Systém AO3 to velmi roztahuje a místy mě to irituje. Na druhou stranu je to fajn web, kde jsem nalezla i prima české povídky, které mému oku unikly.

Stejně tak stále vedeme web Erised - s grafikou.

Tak se přijďte kamkoliv za mnou mrknout, budu ráda za každou odezvu ;)

(S)mějte se(x) famfárově!

CANDITA WEB

30. srpna 2018 v 21:28 | Blanch
Tak jsem si říkala, jak se začátkem srpna ozvu s článkem, ve kterém opět oslavím další existující rok mého blogu, který letos oslavil 13 krásných let. Trochu mě polila nostalgie a chvilku jsem si zase říkala, proč se na ten blog nevrátím, aspoň trošičku!
Vážně ale jen chvilku, než jsem si připomněla, co všechno mě na něm v poslední době štvalo a sejřilo...

Den se dnem se sešel a já jsem se konečně dokopala dokončit si svoje nové webovky, na kterých jsem dělala fakt snad rok(kromě jiných).

Předpokládám, že na blog čas od času vlezu taky, abych zkontrolovala komentáře nebo přidala třeba nějaké oznamy, které by se mohly dostat dál do povědomí, ale tedy už nečekejte, že zde bude něco konstruktivního přibývat.

Snad mi ten web tentokrát vydrží a nikdo mi ho zase nezruší ;), i přesto musím blogísku poděkovat, že mi vždy tak skvěle sloužil i přes veškeré neduhy. 13 let je přece jen hodně dlouhá doba a odpárat se nedá.


...A tak tedy slavnostně prohlašuji...

...BUDIŽ WEBOVÉ STRÁNKY...

ZDE

...kde mě ode dneška naleznete...

Díky za pozornost.ERISED tým

11. prosince 2017 v 17:56 | Blanch
Již dlouho jsem nepřidala nic na blog(i když jsem avízovala v minulém článku, že s blogem tak nějak končím), ale pravdou je, že můj čas zaměstnával jiný projekt... Který dnešním dnem oficiálně otevíráme.

Jak již napovídá titulek... drazí návštěvníci, představuji vám ERISED. Nový grafický web - tým schopných lidí, se kterými jsem spolupracovala již v minulosti.

Tým složený z kolegů nejen Layouts.candita.cz( + layouts.blog.cz), ale také ze staré dobré Ellysia.net + pár šikovných grafiků, které můžete znát z blogu.
Pokud se pohybujete na blogu již několik let, určitě vás toho období našich stránek s grafikou během let 2005 - 2014, neminulo.

Jsme nadšení, že i po těch letech jsme v sobě našli dostatek entuziasmu k dalšímu tvoření.
Pravdou je, že některým z nás se opravdu postesklo po starších časech a také po dobách, kdy se tvořilo jinak, než dnes - bohužel většina z nás nynější blog style neuznává a hodně z nás si zakládá na autorském tvoření a dodržování credits se všým všudy, hrou s opravdovými efekty bez příkras jiných pomocníků a obcházení zneužívání obrázků.

Zkrátka a dobře ERISED je takový náš malý splněný sen, který si po letech zase plníme.

Budeme rádi, když se přijdete podívat.
Ode dneška se tam bude objevovat má(a nejen má) grafika. Tento blog ponechám pouze informační a jako archív.
Vzhůru k novým zítřkům! Budeme se těšit na vaše návštěvy a názory. Snad také některým z vás náš web pomůže.


A teď už jen zbývá...

NAVŠTÍVIT ERISED

Představte si titulek

18. září 2017 v 20:49 | Blanch
Zdravím vás, přátelé, nepřátelé a soci, nebeští vrátní, kadeřnice, učitelé tělocviku a fyziky, filatelisté, filantropové... vás ostatní nezdravím... A nebo...

Dlouho jsem na tento blog nesáhla. Opět. Měla jsem zase svou tvůrčí krizi a nejen tu, bohužel jsem neměla vůbec náladu na to něco tvořit a popravdě stále moc nemám, ale už jsem se nemohla na ten květinkouidní hnus koukat, tak jsem se rozhodla změnit kabát.
Nejspíš už tady zůstane nafurt, ne snad proto, že bych s ním byla spokojená a že jsem nadšená z toho, jak ho blog.cz OPĚT bravůrně podělal a nahrál úplně jinak, než ve skutečnosti vypadá(ale fakt už se s tím nebudu drbat, nemá to vůbec smysl), ale spíš proto, že za poslední půlrok jsem si snad stokrát kladla otázku, co tady ještě pořád dělám. A donutit se zase něco nastavit na blog... meh...
Ano, blog je moje srdcovka, je se mnou dvanáct let, je to studnice plná idiotismů mého mladšího já, které už s tím dnešním nemá nic společného, ale pořád... Proč se týrám pokaždé tím, že s blogem bojuju?

Květinkoidní cosi-tajbl

29. května 2017 v 15:42 | Blanch
Tak jsem se zase trochu rozhejbala :), tenhle víkend byl poměrně plodný, takže to tady snad zase nějak ožije :).
Chtělo to novej kabát. Ten starý se mi se svou křiklavostí okoukal, i když by k počasí, které je venku, dokonale seděl, a i když je tohle takové všelijaké a vykrádající design Slunečnice, tak jsem si trochu posteskla po starších stylech, co jsem používala a nějak z toho vylezlo zase tohle. A působí to na mě ochlazujícím dojmem...

Layouty na web - na přání

27. března 2017 v 0:41 | Blanch
Tak jsem trávila víkend nad vytvářením designů na weby pro jednu slečnu(a stále jsem neskončila, designy by byly hotovy, ale ještě mě čeká ta složitější část u obou a to kódování a celkově pitvoření s doplňky) a říkám si, že bych do odvolání udělala výjimku, co se týče webových vzhledů na přání.

Celkově jsem vždy měla a mám problém s tím, že když nabídnu layouty na přání, strhne se vlna, kterou nestíhám, žádostí bývalo až příliš, ale vesměs šlo právě o layouty blogové, nikoliv webové.
Ne, že by mi teď někdo div nechtěl utrhnout ruce :D, ty časy jsou naštěstí pryč, ale jistota je přeci jen jistota. Už toho mám za sebou dost, abych se poučila.

Šílené retro

15. března 2017 v 15:24 | Blanch
Přiznám se, že mám už několik dní(no dobře, spíš měsíců) docela slušnou depresi(což se i podepsalo na mé aktivitě), tak jsem si řekla, že se musím nějak rozveselit a udělat něco šíleného, ukřičeného, barevného a veselého, co mi pomůže se nějak z té letargie dostat...
A tak vznikl tento layout. Neplánovaný. To jsem si jen tak chtěla zabít vtíravé myšlenky u PSkování a vytvořit něco šíleného třeba ke stažení, co by bylo úplným opakem toho, co se mi honí v hlavě...
A nakonec z toho vylezla věc, co se mi vcelku zalíbila a říkala jsem si, že se teda o ni nepodělím a dám ji k sobě, aby mě každý den svou šíleností nakopla do dalaších dní.

Z nějakého mně podivného důvodu nefungují odkazy, jak mají. Obrázky - ať jsem dělala, co jsem dělala - se zkrátka nenahrály průhledné, jak měly být(měly plnit po najetí myší barevný efekt), vůbec nikde, tak jsem to s nimi asi po šestém přepracovaném pokusu vzdala.

A jak to tak bývá, dávám k dispozici pro použití staré avatary z předešlého vzhledu.

Trhala si vlasy, velebnosti

26. února 2017 v 13:22 | Blanch
Takže... Nějak mi ten tmavej vzhled nepřirostl k srdci a říkala jsem si, že by to chtělo spíš něco barevného, veselého, živého, co člověka nabudí místo toho, aby ho to uzemňovalo.
Přestože mám tmavé vzhledy moc ráda, nějak mi tentokrát nesedl.
Tahleta pozitivní obluda se mi nějak roztáhla, ani jsem si neuvědomila, že jsem ji utvořila tak širokou a lidi s užšími monitory budou mít nynější vzhled nejspíš přes celou šířku(s 1021px dokonce asi ještě o něco useklejší), za to se omlouvám :D, snad to bude alespoň lépe čitelné a veselejší.

Povím vám... Ještě nikdy, opravdu nikdy, jsem vzhled na blog nenastavovala tak dlouho jako včera/dnes.

GRAFIKA - nejen pro blog.cz

23. února 2017 v 16:15 | Blanch
Moji drazí přátelé, nepřátelé, souputníci, aranžéři, nebeští vrátní a kurýři...

Je mezi vámi někdo, kdo se ještě v dnešní době zajímá o webovou/blogovou grafiku?
Nebo zná někoho, kdo se o to zajímá?

A míním tím opravdovou grafiku, nikoliv "pseudostar naplácám tam všechno, co mám" grafiku, ale takovou, při níž se snaží posunout někam dál, něčeho dosáhnout a netvořit neustále totéž. Naučit se něco nového, čistého a neokoukaného.

Zkrátka a dobře, být něčím, co se vyčlení z běžné rovnice a dráhy, byť té vlastní?

Grafika obnovena

16. února 2017 v 17:44 | Blanch
Nemožné se stalo zázrakem a já jsem konečně po letech zprovoznila svou starou doménu candita.cz. Musím říct, že s nynějším poskytovatelem jsem nesmírně spokojená a minimálně na rok mám zaručeno, že to zase poběží :D, tak snad se za rok zase něco nepo...kaká.

Tím pádem jsem takto opravila zhruba polovinu obsahu blogu. Zejména toho grafického.
Ale některé z odkazů stále nefungují, je to dáno tím, že na pár věcí jsem odkazovala na free hostingy, ty tedy budu muset ještě dodat. A také je to proto, že půlku svých vzhledů a grafiky z dob starého Layoutse, jsem promazala. Buď se mi to zdálo už moc příšerné, nebo u těch starších vzhledů nebyl přímý odkaz na autora obrázků a já se na nikom přiživovat - byť jen okrajově - nechci. Čili stejně ještě budu muset zpětně promazat některé články a obsahy, ale alespoň se to smrsklo zhruba na polovinu.

Poděkování

21. února 2015 v 13:56 | Blanch
Vím, že jdu trochu s křížkem po funuse, ale nějak jsem se pořád neměla k tomu napsat tento článek(protože je běžně nepíšu a vím taky, že nejsou všeobecně oblíbené), přesto, i když je běžně nepíšu, bych ráda poděkovala za inspiraci...

...za inspraci, díky které vznikl tento design.

Slash web

19. července 2014 v 21:09 | Blanch
Tak je tu den D.
Už nějakou dobu jsem pracovala na svém povídkovém webu.
Ne, že bych nechtěla zůstávat na blogu, to nikoliv, blog nadále zůstává jako můj vypisovací deníček a hlavně jako působiště grafiky, nicméně, víte, že obsah mé tvorby jaksi spadá spíše do toho dospěláckého rozmezí a když už je člověk jednou v Autorském klubu, velmi nerada bych tento druh povídek publikovala zde.
Jednak proto, že mnohým může připadat pobuřující, jednak i proto, že bych slashovou tvorbu ráda od blogu oddělila i kvůli sobě. Takže...

Finiiiiš

1. září 2013 v 21:44 | Blanch
:X :X :X *Umřela* *Po půl dni hrabání se v PS a blogu doslova umřela*

Myslím, že jsem ze sebe dostala všechno, co to jen šlo. Na první pokus po tak dlouhé době jsem na sebe nesmírně hrdá.
Sice to není žádná novinka, ale i přepracováváním vzhledu, který je z roku 2010(ano tento, ZDE je originál) a měl být na můj web o dvou menu, jsem se ujistila, že práce s photoshopem se opravdu nezapomíná. A řekla bych, že tahle verze se mi i líbí o něco víc. Trochu přelístečkováno.
Najednou ten mozek sám naskočil a ruka šmátralka ihned utíkala tam, kam měla, a ani jednou se nespletla. To je vskutku heroický výkon, dobře já! :D
http://blanch.own.cz/lista.png

Jupíleum

8. srpna 2013 v 19:34 | Blanch
Fuf. Jak léta plynou, člověk zapomíná. Pravdou je, že jsem se na počítač dostala teprve včera, ale nebudu zastírat, že jsem na tebe, "blogísku", letos zapomněla.
Tak ti dodatečně k tvým osmým narozeninám, které jsi před několika dny měl, přeji vše nejlepší.
Obsahem se to zde dvakrát nehrne, ale já pevně doufám, že jednou zase bude. Asi stejně tak, jako doufám, že zase obnouvím jednou Layouts na webu a svůj vlastní slashový web, no, těch předsevzetí je nějak moc :))

Udělala bych ti, můj drahý příteli, nějaký jubilejní design, když už jsem dva roky žádný nový neudělala :D, ale protože jsem na počítači, který jednak není můj a jednak neobsahuje něco tak nadstandartního jako je adobe photoshop, necháme to na jindy.

A přesně takto vypadá člověk s poruchou osobnosti, který se veřejně baví se svým vlastním blogem...
Nedělejte to, lidi, nevypadá to dobře :D

Tak a je za námi další rok (ne)blogování, čas nechvalně letí :X
http://blanch.own.cz/lista.png

Vánoční přání...

24. prosince 2012 v 11:56 | Blanch
Takže, protože máme ty vánoční svátky, tak jako každoročně...

Hepy brzdej tú jú...

7. srpna 2012 v 10:29 | Blanch
Sice opožděně, ale přece...
Rok s rokem se sešel a blogísek slaví neuvěřitelných sedm let. Tedy slavil. Před pár dny.
Nicméně alespoň dodatečně, všechno nejlepší, kamaráde, který mě vždy bez remcání vyslechneš :)

Co vy, taky už ztrácíte přehled o tom, jak ten čas rychle plyne?

Hledáte vzhled pro svůj blog?

24. ledna 2012 v 16:30 | Blanch
Zdravím, milé děti...

Jedinečné vánoční přání

23. prosince 2011 v 0:15 | Blanch
Zdravím vás po dlouhé době ve spolek.

Sleeping sun

26. října 2011 v 5:42 | Blanch
Zdravím, zdravím...

Vzkříšení slashe

23. října 2011 v 14:17 | Blanch
Zdravím vespolek po dlouhé době mlčení.

Jupí-leum

5. srpna 2011 v 3:50 | Blanch
Než se mě začnete ptát, co se děje, proč je to tu rozházené a nedodělané... Odpovím jasně a stručně: nestíhám, nestíhám ani přes měsíc donastavit vlastní blog, tak moc nestíhám. Ale o to tu nejde...
Máme s blogem malé osobní šestileté jubileum. Šestka je mé oblíbené číslo... Takže:

Šeeecko nejlepčíí, blogíšku :D :P

Ono to žije/šije...

28. února 2011 v 18:18 | Blanch
Zdravím vás všechny vespolek po téměř dvou měsících :D

Neumřela jsem, stále žiju, jen práce mi zabírá většinu času, takže se ke všem svým koníčkům zkrátka jen tak nedostanu.
Nehledě na to, že nějaký layout ke stažení jsem naposledy vytvářela kdo ví kdy.

Ale mám pro vás zase nějakou png televizi :D - jako by to k něčemu bylo.
Nemůžu to dát ke stažení na Layouts, protože z provozních důvodů teď články bohužel přibývat nebudou, než se vyřeší jeden menší problém.

V dalším článku přidám, snad se najde chvilka. Zítra se zase vracím do Prahy a opět mě čekají povinnosti denního života.

A každý rok v tuto dobu si všichni slušní lidé popřejí...

22. prosince 2010 v 22:26 | Blanch
Moji milí stálí i nestálí návštěvníci,
jelikož zítra odjíždím do svého rodného města a nebudu mít k dispozici svůj počítač, tak už vám všem, kteří ke mně občas zajdete, chtěla popřát...

Credits, zdroj, autorská práva, copyright - říkejte tomu jak chcete

18. prosince 2010 v 0:08 | Blanch
adminka
To článek je spíše informační, než-li přínosný :).

V posledních zhruba třech týdnech mi přišly snad čtyři emaily, ve kterých se mě moji návštěvníci ptali, jak to vlastně je se zdrojem mé grafiky.

Tak jsem se rozhodla sepsat takový seznam vysvětlivek, který by byl konkrétnější, protože chápu, že místy to může být matoucí.

Znovuzrození

18. listopadu 2010 v 11:27 | Blanch
Vážení přátelé, kolegové, čtenáři...

je mi nesmírným potěšením oznámit, že se mi právě podařilo rozchodit Layouts a že naše drahá grafická stránečka zase jede jako předtím.

Pevně doufám, že jste na nás nezanevřeli a že se i nadále můžeme těšit z vašich návštěv.

Moje stránky prozatím ještě nejdou, tam to potrvá poněkud déle. Lc byla priorita a na svých webech budu mít trochu víc spravování, tak buďte trpěliví, pokud ke mně chodíte číst třeba povídky.

Díky za pozornost.

Doména candita kaput?

12. listopadu 2010 v 22:43 | Blanch
Zdravím, milí návštěvníci,

ti, kteří chodíte buď ke mně na weby, nebo k nám na Layoutse, jste jistě postřehli, že všechny stránky jaksi haprují.

Můj poskytovatel přechází na nový server a přetahuje veškerou databázi tam, takže nějakou dobu budou mé weby a Layouts zřejmě mimo provoz.
To jen abyste věděli, že se nejedná o nějaký rozklad nebo nějaký vir či něco jiného.

Nemám informace ohledně toho, jak dlouho to má trvat, ale předpokládám, že pár dní, a pak by se zase mělo vše vrátit do normálu.

Díky za pochopení.

Grafická soutěž: profesionální web design

14. září 2010 v 22:54 | Blanch
aff
Velectění návštěvníci,

už nějaký čas u nás na Layoutsi neproběhla žádná grafická soutěž a je třeba to napravit.
Již pár týdnů se mi honil v hlavě nápad na soutěž, který jsem toužila uskutečnit, ale nebyl čas.
Prokonzultovala jsem jej s kolegy a jim se také zalíbil... A někteří mi byli i nápomocni s jeho promyšlením.

Konečně se tedy k tomu dostávám.


Tentokrát však budete mít mnohé ulehčeno.
O co jde? Více v článku...

Nabídka layoutu na přání

21. srpna 2010 v 22:45 | Blanch
avatar
Další úpis krví? :D

No...
Říkala jsem si, že když nebudu teď pracovat na žádných layoutech ke stažení, mohla bych zase někomu udělat "radost" layoutem na přání.
Víte - ono celkově je s tím méně práce, neboť nemusím dělat návody a dávat to na ftp :) a když je to na míru, nemusím ani vytvářet plno věcí navíc, ale rovnou jen to, co si člověk zažádá, je to o polovinu méně práce.

Tak že by jako posledně?
Stejná pravidla.
Kdo bude první, tomu udělám vzhled na přání a jsem ochotna zpracovat opravdu jakékoliv přání bez výjimek...
Pokud byste to stihli ještě dnes, mohla bych vám na tom layoutu dokonce zapracovat během zítřka. Neříkám určitě, ale možná...

Jinak opakuji: normálně layouty na přání nedělám. Momentálně nikomu kromě svých blízkých.

Nabídka na poptávku - layout na přání

28. července 2010 v 17:18 | Blanch
avatar
Takže... Zešílela jsem :D
Nemám po ruce své složky, své materiály, nemám tu nic, všechno je v Praze v mém počítači - nicméně, mám k dispozici Adobe photoshop a internet :D

Takže - protože nic slíbeného nemůžu teď udělat a nějak ani nemám náplň(ještě pár dní), rozhodla jsem se k jedné šílené věci - a to - udělám někomu layout na přání.

Ale pouze jedné osobě :D, zase se nechci zahltit. A žádné výjimky nebudou.
Ta osoba, která bude první v komentářích, té udělám vzhled. A upíši se tomu rovnou do pekel, poněvadž jsem ochotná zpracovat opravdu jakékoliv téma. I to, které sama nesnáším...
Pouze si dám jednu podmínku - zpracování(jak barevné, tak rozvržením) nechejte na mně. Jinak odmítám :D

Tak schválně...

Účty Layouts.candita.cz

6. července 2010 v 20:03 | Blanch
avatar
Jak jistě víte(taky proto, že o tom neustále píši), tak jsem členkou grafického týmu sídlícího na webových stránkách ZDE.
Layouts(žádná candita!)už existuje krásných pět let.
Není to žádný blog, jak se mnozí domnívají a neustále nám tam nechávají tyto mylné komentáře, ale je to ručně vytvořená webová stránka, takže nám její zprovoznění dalo hodně práce.
O to ale nejde, to jsem se dostala jinam :D

Pouze jsem chtěla napsat, že pokud nás navštěvujete a líbí se vám naše práce, můžete se stát fanoušky naší stránky na Facebooku(já osobně tam nechodím, nemám FB a ani mít nebudu, takže nehrozí, že zrovna mě byste tam zastihli) nebo pokud máte účet na DeviantArtu, můžete si nejenom dát do sledovaných NAŠI SKUPINU, ale můžete k nám do DA skupiny přidávat vaše grafické práce a stát se tamním přispěvatelem.
Třeba se to některým z vás bude hodit a třeba se ti šikovní takto dostanou na světlo světa.
Budeme rádi za vaši návštěvu.


Blanch, za tým Layouts
 
 

Reklama