Novinky a oznamy

Layouty na web - na přání

27. března 2017 v 0:41 | Blanch

Tak jsem trávila víkend nad vytvářením designů na weby pro jednu slečnu(a stále jsem neskončila, designy by byly hotovy, ale ještě mě čeká ta složitější část u obou a to kódování a celkově pitvoření s doplňky) a říkám si, že bych do odvolání udělala výjimku, co se týče webových vzhledů na přání.

Celkově jsem vždy měla a mám problém s tím, že když nabídnu layouty na přání, strhne se vlna, kterou nestíhám, žádostí bývalo až příliš, ale vesměs šlo právě o layouty blogové, nikoliv webové.
Ne, že by mi teď někdo div nechtěl utrhnout ruce :D, ty časy jsou naštěstí pryč, ale jistota je přeci jen jistota. Už toho mám za sebou dost, abych se poučila.

Šílené retro

15. března 2017 v 15:24 | Blanch
Přiznám se, že mám už několik dní(no dobře, spíš měsíců) docela slušnou depresi(což se i podepsalo na mé aktivitě), tak jsem si řekla, že se musím nějak rozveselit a udělat něco šíleného, ukřičeného, barevného a veselého, co mi pomůže se nějak z té letargie dostat...
A tak vznikl tento layout. Neplánovaný. To jsem si jen tak chtěla zabít vtíravé myšlenky u PSkování a vytvořit něco šíleného třeba ke stažení, co by bylo úplným opakem toho, co se mi honí v hlavě...
A nakonec z toho vylezla věc, co se mi vcelku zalíbila a říkala jsem si, že se teda o ni nepodělím a dám ji k sobě, aby mě každý den svou šíleností nakopla do dalaších dní.

Z nějakého mně podivného důvodu nefungují odkazy, jak mají. Obrázky - ať jsem dělala, co jsem dělala - se zkrátka nenahrály průhledné, jak měly být(měly plnit po najetí myší barevný efekt), vůbec nikde, tak jsem to s nimi asi po šestém přepracovaném pokusu vzdala.

A jak to tak bývá, dávám k dispozici pro použití staré avatary z předešlého vzhledu.

Trhala si vlasy, velebnosti

26. února 2017 v 13:22 | Blanch
Takže... Nějak mi ten tmavej vzhled nepřirostl k srdci a říkala jsem si, že by to chtělo spíš něco barevného, veselého, živého, co člověka nabudí místo toho, aby ho to uzemňovalo.
Přestože mám tmavé vzhledy moc ráda, nějak mi tentokrát nesedl.
Tahleta pozitivní obluda se mi nějak roztáhla, ani jsem si neuvědomila, že jsem ji utvořila tak širokou a lidi s užšími monitory budou mít nynější vzhled nejspíš přes celou šířku(s 1021px dokonce asi ještě o něco useklejší), za to se omlouvám :D, snad to bude alespoň lépe čitelné a veselejší.

Povím vám... Ještě nikdy, opravdu nikdy, jsem vzhled na blog nenastavovala tak dlouho jako včera/dnes.

GRAFIKA - nejen pro blog.cz

23. února 2017 v 16:15 | Blanch
Moji drazí přátelé, nepřátelé, souputníci, aranžéři, nebeští vrátní a kurýři...

Je mezi vámi někdo, kdo se ještě v dnešní době zajímá o webovou/blogovou grafiku?
Nebo zná někoho, kdo se o to zajímá?

A míním tím opravdovou grafiku, nikoliv "pseudostar naplácám tam všechno, co mám" grafiku, ale takovou, při níž se snaží posunout někam dál, něčeho dosáhnout a netvořit neustále totéž. Naučit se něco nového, čistého a neokoukaného.

Zkrátka a dobře, být něčím, co se vyčlení z běžné rovnice a dráhy, byť té vlastní?

Grafika obnovena

16. února 2017 v 17:44 | Blanch
Nemožné se stalo zázrakem a já jsem konečně po letech zprovoznila svou starou doménu candita.cz. Musím říct, že s nynějším poskytovatelem jsem nesmírně spokojená a minimálně na rok mám zaručeno, že to zase poběží :D, tak snad se za rok zase něco nepo...kaká.

Tím pádem jsem takto opravila zhruba polovinu obsahu blogu. Zejména toho grafického.
Ale některé z odkazů stále nefungují, je to dáno tím, že na pár věcí jsem odkazovala na free hostingy, ty tedy budu muset ještě dodat. A také je to proto, že půlku svých vzhledů a grafiky z dob starého Layoutse, jsem promazala. Buď se mi to zdálo už moc příšerné, nebo u těch starších vzhledů nebyl přímý odkaz na autora obrázků a já se na nikom přiživovat - byť jen okrajově - nechci. Čili stejně ještě budu muset zpětně promazat některé články a obsahy, ale alespoň se to smrsklo zhruba na polovinu.

Poděkování

21. února 2015 v 13:56 | Blanch
Vím, že jdu trochu s křížkem po funuse, ale nějak jsem se pořád neměla k tomu napsat tento článek(protože je běžně nepíšu a vím taky, že nejsou všeobecně oblíbené), přesto, i když je běžně nepíšu, bych ráda poděkovala za inspiraci...

...za inspraci, díky které vznikl tento design.

Slash web

19. července 2014 v 21:09 | Blanch
Tak je tu den D.
Už nějakou dobu jsem pracovala na svém povídkovém webu.
Ne, že bych nechtěla zůstávat na blogu, to nikoliv, blog nadále zůstává jako můj vypisovací deníček a hlavně jako působiště grafiky, nicméně, víte, že obsah mé tvorby jaksi spadá spíše do toho dospěláckého rozmezí a když už je člověk jednou v Autorském klubu, velmi nerada bych tento druh povídek publikovala zde.
Jednak proto, že mnohým může připadat pobuřující, jednak i proto, že bych slashovou tvorbu ráda od blogu oddělila i kvůli sobě. Takže...

Finiiiiš

1. září 2013 v 21:44 | Blanch
:X :X :X *Umřela* *Po půl dni hrabání se v PS a blogu doslova umřela*

Myslím, že jsem ze sebe dostala všechno, co to jen šlo. Na první pokus po tak dlouhé době jsem na sebe nesmírně hrdá.
Sice to není žádná novinka, ale i přepracováváním vzhledu, který je z roku 2010(ano tento, ZDE je originál) a měl být na můj web o dvou menu, jsem se ujistila, že práce s photoshopem se opravdu nezapomíná. A řekla bych, že tahle verze se mi i líbí o něco víc. Trochu přelístečkováno.
Najednou ten mozek sám naskočil a ruka šmátralka ihned utíkala tam, kam měla, a ani jednou se nespletla. To je vskutku heroický výkon, dobře já! :D
http://blanch.own.cz/lista.png

Jupíleum

8. srpna 2013 v 19:34 | Blanch
Fuf. Jak léta plynou, člověk zapomíná. Pravdou je, že jsem se na počítač dostala teprve včera, ale nebudu zastírat, že jsem na tebe, "blogísku", letos zapomněla.
Tak ti dodatečně k tvým osmým narozeninám, které jsi před několika dny měl, přeji vše nejlepší.
Obsahem se to zde dvakrát nehrne, ale já pevně doufám, že jednou zase bude. Asi stejně tak, jako doufám, že zase obnouvím jednou Layouts na webu a svůj vlastní slashový web, no, těch předsevzetí je nějak moc :))

Udělala bych ti, můj drahý příteli, nějaký jubilejní design, když už jsem dva roky žádný nový neudělala :D, ale protože jsem na počítači, který jednak není můj a jednak neobsahuje něco tak nadstandartního jako je adobe photoshop, necháme to na jindy.

A přesně takto vypadá člověk s poruchou osobnosti, který se veřejně baví se svým vlastním blogem...
Nedělejte to, lidi, nevypadá to dobře :D

Tak a je za námi další rok (ne)blogování, čas nechvalně letí :X
http://blanch.own.cz/lista.png

Vánoční přání...

24. prosince 2012 v 11:56 | Blanch
Takže, protože máme ty vánoční svátky, tak jako každoročně...

Hepy brzdej tú jú...

7. srpna 2012 v 10:29 | Blanch
Sice opožděně, ale přece...
Rok s rokem se sešel a blogísek slaví neuvěřitelných sedm let. Tedy slavil. Před pár dny.
Nicméně alespoň dodatečně, všechno nejlepší, kamaráde, který mě vždy bez remcání vyslechneš :)

Co vy, taky už ztrácíte přehled o tom, jak ten čas rychle plyne?

Hledáte vzhled pro svůj blog?

24. ledna 2012 v 16:30 | Blanch
Zdravím, milé děti...

Jedinečné vánoční přání

23. prosince 2011 v 0:15 | Blanch
Zdravím vás po dlouhé době ve spolek.

Sleeping sun

26. října 2011 v 5:42 | Blanch
Zdravím, zdravím...

Vzkříšení slashe

23. října 2011 v 14:17 | Blanch
Zdravím vespolek po dlouhé době mlčení.

Jupí-leum

5. srpna 2011 v 3:50 | Blanch
Než se mě začnete ptát, co se děje, proč je to tu rozházené a nedodělané... Odpovím jasně a stručně: nestíhám, nestíhám ani přes měsíc donastavit vlastní blog, tak moc nestíhám. Ale o to tu nejde...
Máme s blogem malé osobní šestileté jubileum. Šestka je mé oblíbené číslo... Takže:

Šeeecko nejlepčíí, blogíšku :D :P

Ono to žije/šije...

28. února 2011 v 18:18 | Blanch
Zdravím vás všechny vespolek po téměř dvou měsících :D

Neumřela jsem, stále žiju, jen práce mi zabírá většinu času, takže se ke všem svým koníčkům zkrátka jen tak nedostanu.
Nehledě na to, že nějaký layout ke stažení jsem naposledy vytvářela kdo ví kdy.

Ale mám pro vás zase nějakou png televizi :D - jako by to k něčemu bylo.
Nemůžu to dát ke stažení na Layouts, protože z provozních důvodů teď články bohužel přibývat nebudou, než se vyřeší jeden menší problém.

V dalším článku přidám, snad se najde chvilka. Zítra se zase vracím do Prahy a opět mě čekají povinnosti denního života.

A každý rok v tuto dobu si všichni slušní lidé popřejí...

22. prosince 2010 v 22:26 | Blanch
Moji milí stálí i nestálí návštěvníci,
jelikož zítra odjíždím do svého rodného města a nebudu mít k dispozici svůj počítač, tak už vám všem, kteří ke mně občas zajdete, chtěla popřát...

Credits, zdroj, autorská práva, copyright - říkejte tomu jak chcete

18. prosince 2010 v 0:08 | Blanch
adminka
To článek je spíše informační, než-li přínosný :).

V posledních zhruba třech týdnech mi přišly snad čtyři emaily, ve kterých se mě moji návštěvníci ptali, jak to vlastně je se zdrojem mé grafiky.

Tak jsem se rozhodla sepsat takový seznam vysvětlivek, který by byl konkrétnější, protože chápu, že místy to může být matoucí.

Znovuzrození

18. listopadu 2010 v 11:27 | Blanch
Vážení přátelé, kolegové, čtenáři...

je mi nesmírným potěšením oznámit, že se mi právě podařilo rozchodit Layouts a že naše drahá grafická stránečka zase jede jako předtím.

Pevně doufám, že jste na nás nezanevřeli a že se i nadále můžeme těšit z vašich návštěv.

Moje stránky prozatím ještě nejdou, tam to potrvá poněkud déle. Lc byla priorita a na svých webech budu mít trochu víc spravování, tak buďte trpěliví, pokud ke mně chodíte číst třeba povídky.

Díky za pozornost.

Doména candita kaput?

12. listopadu 2010 v 22:43 | Blanch
Zdravím, milí návštěvníci,

ti, kteří chodíte buď ke mně na weby, nebo k nám na Layoutse, jste jistě postřehli, že všechny stránky jaksi haprují.

Můj poskytovatel přechází na nový server a přetahuje veškerou databázi tam, takže nějakou dobu budou mé weby a Layouts zřejmě mimo provoz.
To jen abyste věděli, že se nejedná o nějaký rozklad nebo nějaký vir či něco jiného.

Nemám informace ohledně toho, jak dlouho to má trvat, ale předpokládám, že pár dní, a pak by se zase mělo vše vrátit do normálu.

Díky za pochopení.

Grafická soutěž: profesionální web design

14. září 2010 v 22:54 | Blanch
aff
Velectění návštěvníci,

už nějaký čas u nás na Layoutsi neproběhla žádná grafická soutěž a je třeba to napravit.
Již pár týdnů se mi honil v hlavě nápad na soutěž, který jsem toužila uskutečnit, ale nebyl čas.
Prokonzultovala jsem jej s kolegy a jim se také zalíbil... A někteří mi byli i nápomocni s jeho promyšlením.

Konečně se tedy k tomu dostávám.


Tentokrát však budete mít mnohé ulehčeno.
O co jde? Více v článku...

Nabídka layoutu na přání

21. srpna 2010 v 22:45 | Blanch
avatar
Další úpis krví? :D

No...
Říkala jsem si, že když nebudu teď pracovat na žádných layoutech ke stažení, mohla bych zase někomu udělat "radost" layoutem na přání.
Víte - ono celkově je s tím méně práce, neboť nemusím dělat návody a dávat to na ftp :) a když je to na míru, nemusím ani vytvářet plno věcí navíc, ale rovnou jen to, co si člověk zažádá, je to o polovinu méně práce.

Tak že by jako posledně?
Stejná pravidla.
Kdo bude první, tomu udělám vzhled na přání a jsem ochotna zpracovat opravdu jakékoliv přání bez výjimek...
Pokud byste to stihli ještě dnes, mohla bych vám na tom layoutu dokonce zapracovat během zítřka. Neříkám určitě, ale možná...

Jinak opakuji: normálně layouty na přání nedělám. Momentálně nikomu kromě svých blízkých.

Nabídka na poptávku - layout na přání

28. července 2010 v 17:18 | Blanch
avatar
Takže... Zešílela jsem :D
Nemám po ruce své složky, své materiály, nemám tu nic, všechno je v Praze v mém počítači - nicméně, mám k dispozici Adobe photoshop a internet :D

Takže - protože nic slíbeného nemůžu teď udělat a nějak ani nemám náplň(ještě pár dní), rozhodla jsem se k jedné šílené věci - a to - udělám někomu layout na přání.

Ale pouze jedné osobě :D, zase se nechci zahltit. A žádné výjimky nebudou.
Ta osoba, která bude první v komentářích, té udělám vzhled. A upíši se tomu rovnou do pekel, poněvadž jsem ochotná zpracovat opravdu jakékoliv téma. I to, které sama nesnáším...
Pouze si dám jednu podmínku - zpracování(jak barevné, tak rozvržením) nechejte na mně. Jinak odmítám :D

Tak schválně...

Účty Layouts.candita.cz

6. července 2010 v 20:03 | Blanch
avatar
Jak jistě víte(taky proto, že o tom neustále píši), tak jsem členkou grafického týmu sídlícího na webových stránkách ZDE.
Layouts(žádná candita!)už existuje krásných pět let.
Není to žádný blog, jak se mnozí domnívají a neustále nám tam nechávají tyto mylné komentáře, ale je to ručně vytvořená webová stránka, takže nám její zprovoznění dalo hodně práce.
O to ale nejde, to jsem se dostala jinam :D

Pouze jsem chtěla napsat, že pokud nás navštěvujete a líbí se vám naše práce, můžete se stát fanoušky naší stránky na Facebooku(já osobně tam nechodím, nemám FB a ani mít nebudu, takže nehrozí, že zrovna mě byste tam zastihli) nebo pokud máte účet na DeviantArtu, můžete si nejenom dát do sledovaných NAŠI SKUPINU, ale můžete k nám do DA skupiny přidávat vaše grafické práce a stát se tamním přispěvatelem.
Třeba se to některým z vás bude hodit a třeba se ti šikovní takto dostanou na světlo světa.
Budeme rádi za vaši návštěvu.


Blanch, za tým Layouts

Chlubíme se :D

1. července 2010 v 22:28 | Blanch
Po hodně dlouhé době jsme na LAYOUTSI změnili kabátek.
Musím se bez mučení přiznat, že jsem to zdržovala já jakožto kodér. Nebudu se vymlouvat, že jsem
ikonka
věčně neměla čas, i když je tomu tak, ale přiznám se, že i když ten čas byl, moc se mi do toho nechtělo, zvlášť když jsem si poprvé smazala celé nastavení :D po zhruba dvoudenní práci.
Konec keců :D
Layoutek vytvořila kolegyně s-unny. Podle mě se jí moc povedl.
Doufáme, že někdy zavítáte na návštěvu :)

Blanch za tým LC.cz :)

Hunting for talents - CASTING

28. června 2010 v 18:52 | Blanch
Máte soutěživého ducha? Rádi se účastníte soutěží i jen tak z legrace?
Mám pro vás jeden tip na jednu velkolepou soutěž, která tady ještě nebyla.
Odkaz na danou soutěž máte na konci článku.
HuntingNezáleží na tom v čem vynikáte, protože pro vás všechny je tady šance na vítězství!
Píšete povídky? Děláte grafiku? Kreslíte nebo fotíte?
Pak je tohle ideální šou pro vás.

V této soutěži totiž máte možnost ukázat, co ve vás je. Ukažte všem, že máte talent, o kterém by měl svět vědět, nebo si prostě vyhoďte z kopýtka :D

Vítěz pak nakonec získá příjemnou odměnu, která bude až do posledního dne zahalena rouškou tajemství!

Tento obsáhlý projekt je pro každého z vás, bez výjimky národnosti, věku, pohlaví, zaměření...
Každý jste jedinečný a každý máte nárok ukázat, že máme talent!
Tak do toho.

Nenechte se zmást špatnou sebedůvěrou, dokažte něco i sami sobě!
A to, že nemáte talent, není pravda! Každý má na něco talent, jen je třeba ho v sobě objevit.

Tak neváhejte a přihlaste se!Vybrat si můžete z 5 soutěžních kategorií:

Psaná tvorba - (povídky, básničky, komixy, pohádky, vtipy,...)
Grafická tvorba - (layouty, blendy, bannery, avatary, ikony,...)
Umělecká tvorba - (kresby, modely, fotografie, časopisy,...)
Multimediální tvorba - (videoklipy, seriály, filmy, animace,...)
Projektová tvorba - (soutěže, programy, rádia, ankety,...)


Soutěžní výtvory musí být pouze a výhradně vaší tvorby, vy musíte být autory!
Nesmíte nikoho žádat o pomoc při tvorbě soutěžního projektu!
Během soutěže musíte být vždy aktivní, kvůli zadání dalšího soutěžního kola!
Nesmíte nijak urážet nebo pomlouvat ostatní soutěžící!
Musíte dodržovat propagační řád soutěže, který dostanete na email!
Pokud vypadnete, nebudete urážet porotu, ostatní soutěžící ani návštěvníky!
Do soutěže se můžete přihlásit pouze 1 za každý casting!
Během vaší účasti se nesmíte přihlásit do jiné soutěže stejného či podobného rázu!
Pokud porušíte autorské právo při tvorbě, budete vyřazen!
Musíte dodržovat všech 9 předchozích pravidel!
Pokud jste si pozorně přečetli pravidla, přestoupíme k přihlašovacímu formuláři.
  • Vaše jméno
  • Adresa vašeho blogu
  • Skupina vašeho talentu (1-5)
  • Ukázka vašeho talentu
  • Adresa blogu, na kterém casting probíhal
Nepřihlašujte se u mě, tohle je pouze casting.
Průběh celé soutěže naleznete ZDE.
Přihlášky posílejte na email: talenthunting@seznam.cz

Přeprala jsem tě, Blogísku, a převlíkla :-P

7. června 2010 v 22:10 | Blanch
No... Takže pokud nemáte šedý/zelený zákal, silný zánět spojivek, netrpíte slepotou nebo jiným zrakovým postižením, určitě jste si už všimli nové změny vzhledu.
Předešlý layout tady byl napříč třem měsícům; od dubna až dodnes. Vydržel dlouho...
kuře
Tento vzhled už jsem měla udělaný zhruba měsíc, ale pořád na to nebyl čas. V poslední době mi navíc strašně blbne net, proto nenastavuji žádné blogové layouty, nemám na to nervy. Tento bych nastavovala běžně tak hodinku a morduji se tady s tím celý den, takže dokud se to nespraví, tak žádné blogové vzhledy asi nebudou.
Navíc ještě protestuje má doména, takže skoro denně mám problém se jí dostat do střev, mohli jste si toho všimnout i na Layoutsi, poskytovatel má neustále nějaké potíže. A nejen na LC, ono i když to viditelně pro uživatele jde, tak je potíž s "vnitřkem", tak pevně doufám, že už se to brzy spraví.

Layouts žije :D

2. června 2010 v 15:43 | Blanch
Tak... konečně, moji vážení a zvážení návštěvníci, vám mohu oznámit, že Layouts se znovu uzdravil
b
a zase plně šlape, jak má.
Naštěstí se zachovala všechna data a vše je zase při starém.
Tak doufám, že nás zase někdy poctíte návštěvou, budete u nás jedině vítáni.

Layouts mimo provoz

1. června 2010 v 16:02 | Blanch
Vím, že mnoho lidí se tady ptalo na to, co se děje s Layoutsem, vyčkejte prosím.
b
Nezrušili jsme ho a pevně doufáme, že brzy zase poběží, jak má.
Chyba není na naší straně, ta se vyskytla u poskytovatele domény a hostingu stránek, a momentálně se řeší. Buďte trpěliví a vyčkejte. Nevíme, jak dlouho tento problém potrvá, ale doufáme, že déle než pár dní to nebude.
 
 

Reklama