Moje hemzy a dřisty

Aktuálně...?

10. června 2018 v 1:34 | Blanch

Abyste si nemysleli, že stagnuju... Tedy, částečně ano, stagnuju, mám pro to vážné osobní a zdravotní důvody, nicméně... Tento blog, jak jsem již v minulosti říkala, slouží spíše už k oznamům nebo já už ani sama nevím čemu :))... Systém samotný mě odtud v podstatě vyhnal a já nějak nemám snahu se sem vracet, i když si do šuplíku píšu povídky, nebo i když tvořím grafiku a vkládám na náš web...

Přesto jsem se teda dneska rozhodla, že aspoň o sobě dám malinko vědět a zmíním se, že stále někde tak nějak poletuji a tvořím. Od všeho něco, každopádně v tuhle chvíli vás zvu znovu na náš ERISED. I když naše aktivita není taková, jako bývala u grafiků dříve, přesto se snažíme a tak nějak i doufáme, že to někomu přijde vhod, čili každý komentář vždy potěší. Jakákoliv zpětná vazba je i motivací pro nás.

Tak tedy doufáme, že nás zase navštívíte a něčím vás zase oslovíme.

Konec hlášení... ;), mějte se famfárově a eumoiricky!

Jsem zpět!

24. dubna 2017 v 17:11 | Blanch
Uf, uf...
Vážně je to už měsíc, co jsem se neozvala? Ten čas rychle letí.
Nebojte se, není to tím, že bych na blog zanevřela, nebo že by mě nadšení přešlo. Pravdou je, že mi nějakou dobu nešel správně počítač(pár dní vůbec) a snažila jsem se ho dát dokupy, a pak jsem pro změnu byla nějaké dva týdny mimo domov, tak nějak teď nebyla možnost se tomu blogu věnovat a stíhat, co jsem chtěla stíhat.

Reneé se tímto omlouvám za takové zdržení s jejím vzhledy, nemusí se bát, budou, všechno bude :D, snad o víkendu bych měla mít konečně na všechno čas, tak se na to vrhnu.
Počítač mi sice nejede úplně podle mých představ, ale už se na něm alespoň dá pracovat.

Tak buďte prosím trpěliví, já se zase vrátím! Muhaha! Jen tak se mě nezbavíte!

Layout na přání

3. března 2017 v 18:22 | Blanch

Tak si tak říkám, že tvořit free designy je sice fajn, ale občas bych i někde ráda viděla něco svého v aktivním režimu.
Takže mě samozřejmě nenadlo nic jiného šíleného, než že...
Nějakému zájemci udělám vzhled na přání. I přesto, že je běžně netvořím.

Upozorňuji, že bych si i ráda vybrala, co přijmu, takže první, kdo mě zaujme, má velkou šanci.

A určitě nebudu tvořit nic s celebritami, s fotkami majitelek/majitelů. A já si určím, jaké materiály použiji, protože nic proti vašim tužbám, ale většina věcí, co se potuluje na bložíncích, je protiprávní, a já bych autorská práva měla ráda ošéfované.
Zajímá mě hlavně téma blogu a vaše předběžná představa(nemyslím kompoziční, ale spíše právě tématická, co by se vám na vzhledu líbilo).
A nenuťte mě, prosím, pracovat s růžovou :).

Tak směle do toho. Kdo bude mít zájem, nechť zanechá u nicku adresu blogu a email.

Titulek se úmyslně stydí

11. února 2017 v 1:32 | Blanch
Zdravím a pozdravuji vespolek,

jo, ještě žiju, nebo, snažím se nějak přežívat, znáte to, je to těžký :), ale furt koketuju se svým starým blogískem a pořád se snažím si na něj udělat čas.

Tak abych se nakopla a motivovala se mu zas chvilku věnovat, i když tady není ani noha, tak jsem si udělala zas nový layout. Jako obvykle původní verze vypadala líp, ale kvůli omezením blogu jsem ho musela dost osekat, protože by jinak nešel nastavit. Poněkud mě to roztrpčilo, ale co nadělám.

Kritika fanfiction?

7. dubna 2016 v 13:48 | Blanch
Před časem jsem se po letech vrátila ke čtení povídek, spíš, než čtení trvalé, jsem oťukala pár jednorázovek od neznámých autorů. Namátkově. Ze zvědavosti, kam se dnešní ff posunulo.

A už pár dní se zamýšlím nad tím, kam to vlastně dospěla česká scéna fan fiction. A ne jen tak všeobecně, ale konkrétně, kam zabředla fanfikce na téma Harryho Pottera.
Všimla jsem si, že v dnešní době se na výsluní dostalo plno jiných fandomů a HP šlo naprosto do ústraní. Ptám se, čím to je? Tím, že už vyšly všechny knihy, všechny filmy? Napsalo se toho tolik? Okoukalo se to? Přestalo to čtenáře a autory bavit?

S Šalingradem si rozumíme

23. září 2014 v 17:26 | Blanch
Zdravím a pozdravuji z Šalingradu :).
Jsem zabydlená(konečně, trvalo mi to jen tři týdny!), konečně nespím na zemi na matraci a nehledám oblečení v pytlích.
Už týden internetujeme, UPC holt mělo trochu napilno s nově příchozími studentíky do města. A jiný poskytovatel v našich končinách není. A už vůbec ne natolik výhodný.
Sice stále nemáme ledničku, což poměrně ztěžuje situaci v bytě, kde do druhého dne všechno zkysne a zplesniví, ALE! máme konečně sporák, na kterém se dá vařit :).

Stěhování do Štatlu

30. srpna 2014 v 0:14 | Blanch
Aneb do Chicaga :D
Tak...
Den se dnem se sešel a dneska naposledy přespávám v Praze.
Na poslední chvíli se nám konečně podařilo najít byt. Ještě jsem to tam neviděla, takže to pro mě zítra bude překvápko :), nicméně vypadá velmi prostorně a poměrně příjemně, tak jsem napnutá k prasknutí.
Do Brna se nesmírně těším. Ještě v mém milovaném podzimním období. Užiju si ho tím dvojnásob.
Přesto...

Stížnosti blemcajík

9. srpna 2014 v 17:29 | Blanch
Letos toho je najednou tolik, že jsem úplně zapomněla bložínkovi popřát k narozeninám.
Letos již devátým, které oslavil 5.8. Ještě rok a budeme mít hezké kulatiny :). Ten čas opravdu hrozně rychle letí. Pamatuju si to jako včera, kdy jsem si založila tento blog, kdy tady byl počet lidí, který bych spočítala na jedné ruce. Mrzí mě, že ze svých začátků nemám zachované žádné screeny, jak jsem se pokoušela to tady neumně zvelebit. Vypadalo to spíš komicky.


Kam se člověk téměř za těch deset let s blogem posune…

Svět je malý a plný nečekaných náhod

18. července 2014 v 17:27 | Blanch
Uff...
Je to už nějaký čas, co jsem se naposledy ozvala, v poslední době toho je na mě nějak moc, nestíhám, co bych ráda a do toho další a další starosti.
Víte, nejenže mám dvě zaměstnání, do toho dělám zakázky, ale ještě jsem si do toho vymyslela stěhování. Stěhování přes půl republiky.
Už i na mě došlo. Praha mi po letech zevšedněla a já nabyla dojmu, že by pro změnu zase nebylo špatné zkusit to o dům dále.

A tak budu přesouvat svou zadel z matičky Prahy do milovaného a zbožňovaného města všech Pražáků, k cajzlům do Brna :)).

Holoubek je věčně nespokojen

21. května 2014 v 22:23 | Blanch
*sigh* No jo no.

Každá změna designu je takový boj kdo s koho. Já nebo blog.cz? Obvykle vyhrávám, ale v poslední době se mi nějak nedaří. Nejenže mě zase zlobí múza, ale taky mi dělá naschvály blog a nedovolí mi nastavovat vzhled běžným způsobem, jakým jsem to v posledních skoro devíti letech dělala.
A proč?
Asi má dojem, že mám i tak u nastavování málo zvýšenou hladinu adrenalinu...

Poštovní holub

9. května 2014 v 13:33 | Blanch
Nemám ve zvyku psát omlouvající články, nicméně přijde mi vhod dát o sobě vědět, abyste byli v obraze, neboť mi chodí dost mailů i komentářů a já bych všechny ráda ujistila, že stále žiju a stále hodlám býti aktivní...

Putovní pohlednice

6. dubna 2014 v 14:04 | Blanch
Dobré odpoledne, pokud právě válíte šunky, dobré odpoledne, pokud pozdně obědváte, dobré odpoledne i pro ty, kteří právě nevědí, do čeho píchnout :), dobré odpoledne všem bez rozdílu...

Hynku, Viléme... Alenko!

30. srpna 2013 v 22:08 | Blanch
Taaaak jsem doma, miláčkové.
Včera jsem s taškou plnou jídla, která mohla vážit metrák(při níž jsem někdy ve čtvrtině cestování z bodu A do bodu B(cca 400km) chytla housera a nepustil mě doteď) dofrčela do tého Práglu.
http://blanch.own.cz/lista.png

Nasra...totiž návrat!

13. srpna 2013 v 18:40 | Blanch

V poslední době si tak přemítám, jaká to byla nádhera ještě v době, kdy jsem newebovala a plně se věnovala jen svému blogu. Trávila jsem na něm bezmála celé dny. Tvořila blogy s různými tématy, na svůj bložínek jsem vkládala v podstatě cokoliv, co se mnou souviselo, poezii, prózu, recenze, kresbu, fotografie, grafiku, whatever.
http://blanch.own.cz/lista.png

Měl být konec světa

24. prosince 2012 v 12:54 | Blanch
Tak se zpětně koukám, že jsem blog v poslední době dost zanedbávala.

O myšlenkách vnitřního usebrání

27. srpna 2012 v 22:19 | Blanch
Zvláštní je, jak se život skládá z těch období, kdy je člověk plně šťastný, a z těch období, kdy se mu nic nedaří.

Murphyho šestero

3. června 2012 v 11:31 | Blanch
V posledním týdnu mám vážně den blbec jeden po druhém. Tak jsem si říkala, proč nevypíchnout všechny Murphyho schválnosti, které mi v uplynulých dnech hnuly žlučí a kterých si s pravidelností dosytosti užívám a věřím, že se mezi vámi najdou tací, kteří se v tom uvidí taky.

Murphy si z nás totiž velmi rád tropí blázny...

Samozřejmě těch zákonů schválností je mnoho a mnoho, ale těchto šest se v mém(a nejen mém) životě zabydlelo s pohodlnou roztažností.

Umělecky...

21. května 2012 v 12:45 | Blanch
Deviantart...

...zhouba všech smrtelníků s grafickým a uměleckým cítěním.

Nostalgická struna

7. února 2012 v 10:51 | Blanch
Helou évrybady...
háu ár jú expert?

Pohádka O lidské netoleranci…

22. března 2011 v 17:13 | Blanch
Byla jednou jedna chaloupka, jmenovala se blog.cz a v ní zlá krutá čarodějnice jménem Standa…

To by stačilo: D
Jeníček s Mařenkou už stejně nejsou v Autorském klubu, tak na perníček nepůjdou… :)

Když se kácí pes, lítají řízky...

4. března 2011 v 11:37 | Blanch
Ne, vůbec se nesnažím parodovat jistý titulek, co si o mně myslíte? (Jen to nejhorší? No proto, už jsem se lekla, že si snad o mně někdo dělá iluze...)


Tak jsem se zabřehla do přemýšlení(ano, i já to občas zvládám, sice jsou to litry krve a potu, ale co bych pro své čtenáře neudělala) o životnosti brouka mozkožrouta(který u mnohých řve hlady).

Všude kolem je teď kauza Autorský klub. Zdá se mi, že plno lidí dělá z komára velblouda - holt když se kácí pes, lítají řízky :D, no tak nás Standa vyhodil. Potřebujete AK k tomu, abyste mohli poklidně žít dál?

Yaoi desatero

3. ledna 2011 v 19:20 | Blanch
Že já vždycky přijdu s křížkem po funusu :D

Zrovna, když nemám přístup k netu, tak je takové prímové téma týdne(a já na téma týdne nepíšu nikdy, možná, že kdybych ho nepropásla, tak by to bylo poprvé, co bych něco nesmírně inteligentního a vtipného *ironík* napsala)...
A zrovna mně unikne, no není ten Murphy ale záludný?

Když už nic, tak vás mohu alespoň zpětně odkázat na nějaké své starší články, které se týkaly yaoi :D, v průběhu těch let, co se o tohle téma zajímám, se jich u mně nastřádalo hodně, ale zejména na mém webu, než-li zde(ačkoliv někde v archívu na tomto blogu taktéž najdete různé recenze nebo články, přiznávám se dobrovolně, že to byla a stále je jedna z mých obsesí).

Nebudu odkazovat na vše, kdo chce, může si prolézt můj WEB a tam toho najde spousty, ale odkáži vás na svůj článek, který jsem přidávala zhruba před měsícem...

Třeba vás pobaví. Při nejmenším zarytým "yaoistkám" připomene trefnost některých klišátek.

Článek naleznete ZDE.

Obžerství a jiné z hříchů...

3. ledna 2011 v 17:33 | Blanch
Po dvou týdnech jsem se dostala k počítači, člověk ani nevěří tomu, jak ten čas letí a ne, že by mi počítač nějak chyběl.
Stále ještě nejsem v Praze, takže mám k dispozici pouze zpomalený počítač rodičů a práce na něm je spíš o nervy než o zábavě*velebí všechny zbrojní pasy, které nemá*.
Když se vám při třetím stahování stejného filmu sekne téměř u konce a vy ho musíte restartovat, tak to holt nas* - naštve. Nehledě na to, že i surfování po internetu je na jeden socialistický závazek. Nu což...

Zkouška z fyziky

3. listopadu 2010 v 0:37 | Blanch
Tohle mi poslala má předrahá matinka na email(zdravím, mami),
strašně mě to rozesmálo, tak jsem se o to chtěla podělit s vámi...

Číslo šest žije!

21. srpna 2010 v 16:58 | Blanch
avatar
Tak jsem se dlouho neozvala, viďte...
No jo, nebyl zkrátka pořádně čas. Co jsem v Praze, pořád se něco děje.
Vyřizovala jsem si dokumenty kvůli práci a přiznám se, že jsem se i víc vrhla v poslední době na svou psanou tvorbu. Takže volná grafika teď šla trochu stranou.
Navíc jsem konečně mezi lidmi a po hodně dlouhé době trávím dost času s nimi. Se spolubydlícími, se známými, už jsem se sešla i s několika starými kamarády, které jsem neviděla léta. Případně mi někteří ještě sraz naslibovali. Všechno najednou tak rychle utíká.

Sportovní komentáře jak je neznáme - aneb pocta Karolu Polákovi

30. července 2010 v 10:00 | Blanch
(Tento článek je přednastavený)
avatar
Dostalo se mi té cti, že jsem převelikou náhodou narazila na sportovní web čt4.
Co jsem tam hledala - vcelku nic - pouze jsem si zavzpomínala na slavnou hlášku Karola Poláka, který komentoval olympiádu v Mnichově v roce 1972, kde slavný běžec Manfred Cocot(čti Kokot) vyhrál běh na sto metrů - tehdy to pan Polák okomentoval slovy: "Bodaj by sme aj my mali takých Cocotov [kokotov] ako Nemci..." :D
Zadala jsem to do googlu a vyjel mi článeček s hláškami sportovních komentátorů různých televizí.
Zhruba půl hodiny jsem si je pročítala a lámala se u nich smíchy a nedalo mi to, abych se o ně s vámi nepodělila...

Kresby a fotografie

6. července 2010 v 23:54 | Blanch
Sice nejsem žádný Picasso(kdo by taky v dnešní době kreslil hranaté hlavy:D) a zkrátka kreslení není zrovna má silná stránka, přesto mám velkou kopu kreseb z minulých let.
avatar
Na různá anime, na Harryho Pottera, Eragona, slash, nějaké obyčejné, plus ještě nějaké práce z gymplu z výtvarky.

Už několik let je vkládám na deviantart, přesto jsem se nikdy nedonutila svůj účet veřejně někde oznámit a prezentovat, své kresby ukazovat českým "divákům" :), protože jsem se za ně vždycky docela styděla.

Ale dnes si říkám, že když už jsem s nimi měla nějakou práci, proč je nevložit i sem. Když zde mám grafiku, ono už je to stejně jedno.
Aspoň plno lidí o mně ztratí iluze :D, proč bych se měla stydět za to, že neumím kreslit, no ne? Když to člověku dělá radost a baví ho to. Čas od času. Zase to nikomu nevnucuji :D.

Pobavila jsem se :D

3. května 2010 v 13:29 | Blanch

bDneska jsem se po dlouhé době fakt pobavila návštěvou jednoho blogu.
Už se totiž nekopírují a nekradou moje části vzhledů(nejen), ale i má identita :DD Moje názvy a přezdívky :)
Sice ještě stále nevím, co tím chtěl básník říct, ale tak dobrá :D, jediné, co mě děsí je, že pokud mě tedy někdo s touto slečnou bude spojovat, tak k tomu bude mít i takový děsivý vzhled - myslím tím tématikou a odstínem(Všichni víte, jak nesnáším tyhle Walt disney hvězdičky a růžovou, ne?).
Takže jen aby bylo jasno, prosím vás, nejsem to já :), někdo jen prostě neměl moc představivosti a holt si mermomocí musel propůjčit "existenci".
Jen aby mi nechodily dotazy, ať někomu udělám vzhledy se Selenou Gomez(píšu to dobře?) a proč mám dva blogy a tak dále :). Nemám.
Nicméně celá tato situace je velmi vtipná :DD
Snad to slečnu dostatečně uspokojuje, neboť pak by mi to nečinilo žádnou radost, že chce být někdo jako já... *ironík*

Prosím vás, hlavně jí nikdo nenadávejte, já to beru jako kuriozitu :), ale nedalo mi, abych se s vámi o tuhle perličku nepodělila :D

Šatník jako takový

27. dubna 2010 v 18:56 | Blanch

b
Dobrá..někteří z vás chtěli ukázku mé "práce"...
Možná už si pár z vás všimlo, že v menu se objevila nová ikonka, to je jedna z oněch změn. 
Zatím jsem převlékla kabátek na svých stránkách SLASHE. Bylo to rychlejší a jednodušší, to těžší mě ještě čeká a to kabátek na Layoutse, ten jsem ale nedělala já, ten budu pouze nastavovat. Nechte se překvapit dílem jednoho z mých kolegů :). 

Jinak na těch mých stránkách..moc si nevšímejte obsahu, kdo není zarytý fanoušek slashe a yaoi jako já, tak nepochopí :), obsah není vhodný pro mladistvé. Dávám vám přímý odkaz na stránku, ale klasický odkaz by vás zavedl na zaheslovanou stránku a chtělo by to po vás vstupní heslo :).

Zatím toho víc nemám, mám teď dost práce i doma. Konfiskuji staré prádlo a třídím nové v prádelně, peru jako o život, abych se ho zbavila :). Ještě na mě bude čekat žehlička a cíchy, taky budu muset ještě posekat zahradu. Trochu se toho navalilo, takže teď moc nestíhám dělat všechno...

Pokud jsem někomu neodpověděla na email, asi se jen tak nedočká. Nebyla jsem v něm už nějaký čas a zatím se ani nechystám. Mám teď takové menší "pracovní" volno a vychutnávám si ho úklidem a mořením ve skriptech... paráda :D *ironík*

Toť vsjó..nic důležitého už ke sdělení nemám.
Jako by snad tohle bylo důležité, což? :))

Dvojnásobně naštvaná

21. dubna 2010 v 17:12 | Blanch
Vím, že mluvím teď asi do větru...
Ale asi je třeba to opakovat častěji...

Milí a drazí...
Já jsem hodně tolerantní člověk a máloco mě rozhodí. Toleruji plno věcí, které už jiní dávno netolerují. Mám velkou trpělivost a nejsem přehnaně majetnická... Ale co je moc, je moc...
b
Nevadí mi, když se inspirujete mými nápady, nevadí mi, když používáte moji drobnou grafiku bez autorského podpisu, taky na to nedbám, nevadí mi, když si do záhlaví desginů nebo do motta vepíšete nějaké texty...
...ale co mi NEHORÁZNĚ vadí...jsou přetvořeniny mých prací. Vydávané za své, bez nějakého odkazu na mě, bez jakéhokoliv zeptání.

Zrovna před chvílí jsem opět objevila další blog, který si drze ukradl můj vzhled, vymazal obrázek a dal si tam svůj.

Jestli se tohle bude opakovat a někoho načapám, nepřejte si mě, já opravdu umím být hodně zlá.
Už mě to k sakru přestává bavit.
Za poslední dobu je to snad už pátý případ.
Pokud se vám layout nelíbí, tak si ho neberte, ale chraňte duši, abyste si ho předělali svými obrázky. Nebo se neznám.
 
 

Reklama