1. kapitola - Přání

28. května 2007 v 23:34 | Blanch |  + Hon na netopýra
Asi moc sleduju pohádky, ale kdo by neměl rád Mrazíka? (Pravda, že po každoročním opakování už mi taky leze trochu krkem).

Tolik kanálů a na žádném není nic pořádného. Na co má česká televize tolik stanic, když nic pořádného nepustí? Normální unavený člověk se po dlouhém dni usadí do pohodlného křesla před televizi a chce se pobavit, vypnout, věnovat se na chvíli něčemu nezávaznému, něčemu, co netíží mysl a dopomůže jí odtrhnout se od denních povinností a strastí.
Dvacetiletá dívka s hnědými vlasy se znuděně kousala do spodního rtu a jediné, co poukazovala o její nadvládě nad televizorem, byl uzmutý ovladač, jehož barevná čísílka už jí v posledních minutách nic neříkala. Jinak to bylo právě naopak. Skleněná obrazovka se přímo vysmívala její majitelce, že dnes je tu paní ona a že jí nepředvede nic, co by rozptýlilo její vědomí.
Hezky a česky, v té televizi bylo prostě velké hovno!
První program, velká nuda. Jistá herečka postaršího věku s pořádnou vrstvou make-upu na tvářích se snažila zřejmě ukuchtit nějaký recept. Plap!
Čé té dvojka. Naučný to program. Ale žel bohu. Zrovna dnes se rozhodla, že diváky naučí, jak si řádně lajznout dvacet minut před televizí. Koncert tenoristy Štefana Margity zřejmě nikoho neuchlácholil ke střihnutí si tří salt.
Nova… ano Nova. Program plný oblbováků, telenovel, nesmyslně drancujících seriálů a vymývačů mozků. Je právě tolik, kolik je a jistá dálniční policie Kobra 11 se rozhodla, že zdemoluje další táhlodlouhou kolonu aut značky BMW, Mazda, Citroen a Honda.
Dívka bezmocně natáhne ruku a namíří ovladačem na televizi a švihne s ním právě tak, jako by švihla hůlkou, kdyby byla čarodějkou ve světě Harryho Pottera. Ale to ona bohužel není. Jediný pohyb, který tedy může konat je, že se celému světu pomstí tím, že přepne ovladačem na poslední český veřejný program.
Prima.
Wie geht es dir?
Jak se máš, německý nudný seriále? Nebo se pletu, Hercule Poirote? Kdo se ve vás má vyznat.
Ne, ta dívka netrpí schizofrenií a nebaví se s televizí, to jen autorka této povídky neomaleně vstupuje do děje a svou přítomností všechno kazí.
Naprosto znechuceně sebou brunetka škubne. Z posledních sil a plná bezmoci zmáčkne jí osudové tlačítko s číslicí vyšší, než je číslo čtyři.
Na obrazovce se objeví nějaký zvláštní "pšontek". Vypadá jako z reklamy na prezervativy. Na hlavě má dlouhou špičatou čepici, je menšího vzrůstu a bradu mu zdobí dlouhý bílý plnovous, jehož konec je zastřižen do špičky.
Jako z nenadálého snu malý mužíček dívce zamává. Ale ona to nebere na vědomí. Všichni z televize přeci divákům mávají, je to součástí reklamy. Ale tady něco nehrálo.
Poněvadž si skřítek nevymohl dívčinu pozornost, začal skákat do reklamních výšin a mávat překříženě rukama.
Víčka klesla. Dívka nereagovala.
Ťuk, ťuk! Ozve se dunivý zvuk odněkud z televize.
Mladá slečna zvedne svůj zrak a spatří něco nevídaného. Za sklem televizního přijímače na vnější stranu klepe ten malý mužíček. Škrábe a piští a dělá nějaké grimasy, aby si ho všimla. Zdařilo se mu.
Dívka znaveně vystoupí z křesla a pohybem několika kroků se dostane až téměř k televizoru.
Malý mužíček začne luskat prsty a vyzývá ji, aby ho následovala.
Chvíli na něj jen nechápavě hladí, načež splní jeho přání a pohybem dvou prstů dovede vytvořit lámavý pazvuk v podobě luskání prsty.
Něco ji odhodí v dáli.
Něco před ní je.
To něco…. Hýbe se to…
Tak jako ve zrychleném filmu roste strom, tak tu teď před ní něco rostlo. Nejprve nebylo pořádně vidět co, poněvadž to okolo sebe mělo jakýsi mlžný opar. Ale posléze opar zmizel a sním se na scéně objevil…. On.
Malý mužíček z reklamy na kondomy. Eh, totiž malý mužíček s čepičkou a s vousy do špičky.
V prvopočátečním šoku nebyla schopná jediného slova. Jak se sem dostal? Co tu chce? Jsou to halucinace? Je to přepracováním? Nepřehání to s tou školou? Opravdu tu před ní stojí? U Merlina, on tu vážně stojí….
"Co… co chceš? Co tu děláš? Jak ses tu dostal?" povolí první dojmy a jme si ihned dozvědět veškeré informace. Ne každému se stává, že se na něj z televize vyluskne malý skřet.
Postarší mužíček se hluboce ukloní a zasměje se. Dvakrát tleskne dlaněmi a hned poté se znovu usměje. "Teď už by to mělo jít."
"Ty mluvíš česky?" došlo ihned dívce, když si uvědomila, že mužíček vyskočil z polského programu, ne z českého. Načež jí došlo, že její první dotazy byly zřejmě vyřčeny vniveč, ale pokud tedy umí česky, rozuměl jí.
"Teď už ano. Mohla byste slečno, prosím, zopakovat svůj dotaz, prve jsem vám nerozuměl."
"Ale jistě. Totiž, ptala jsem se… Co tu děláte? Jak jste se sem dostal?"
"Jsem kouzelný dědeček," prohlásil, jako by to vysvětlovalo vše.
"Cože jste?"
"Nevěříš na kouzla, dívenko?"
"Ne, to tedy nevěřím," zamítla rezolutně, "věřím na bystrý úsudek, čisté ponožky a na knížky Harryho Pottera, ale na kouzelné dědečky, kteří praktikují tělocvik skrze televizní aparaturu, tak na ty opravdu nevěřím."
"To bys ale měla!"
"Tak dost, dědku, co tu chceš?" Lezlo jí na nervy, jak byl na ni uctivě milý a přitom se tu tak našteloval, aniž by dal nějak předem vědět. Co teď s ním? Skočí zase zpátky do té bedny? Chce, aby ho nakrmila? Aby se o něj postarala? Byl to nezvaný host!
"Taková silná slova. Odvolej to nebo ti nesplním tvé přání!"
"Mé přání?" optala se nevěřícně. Ten skřítek měl asi o jedno kolečko v hlavě navíc. Měla by zavolat do nemocnice, že jim utekl z psychiatrické léčebny jeden pacient. Přičemž by se ona stala asi dalším, kdyby podrobně popsala, jak se onen mužík dostal k ní do pokoje.
"Přišel jsem ti splnit jedno tvé největší přání, ale dočkal jsem se jen tvrdého zacházení. Jsi na mě zlá! Dokud se mi neomluvíš, tak ti nic nesplním. Měj úctu ke starším lidem!" ozval se¨ublíženě mužíček.
Dívka protočila oči v sloup.
"No dobrá, dobrá. Omlouvám se ti, dědečku."
"To už je lepší," prohlásil znalecky a promnul si spokojeně ruce. "A teď k tomu, proč tu tedy jsem," přistoupil k ní blíže, sahaje jí přitom jen těsně nad pas. "Drahá Kateřino. Byla jsi vyvolena, abych ti splnil tvé nejtajnější přání. Ať už je jakékoliv, je předem splněno. Jen vyřkni, co máš na srdci a Kouzelný dědeček ti ho rázem splní. Stačí tlesknout jednou dlaněmi a tvé přání je mi rozkazem."
Nevěřila v tuhle absurdní situaci. Nějaký potrhlý skřet k ní vyskočí z televize, vykládá jí, že jí splní tajná přání, ať už jsou jakákoliv. Někdo v této místnosti se zřejmě zbláznil, ale ona to nebude. Kde se všude zapomněly všechny fyzikální zákony?
Žádná kouzla neexistují.
Ale je to pravda? Hlodal jí hlásek v hlavě. Harry taky netušil, že nějaká kouzla jsou a nakonec zjistil, že je čaroděj.
Proboha, ale to je kniha!
Je v tom rozdíl? Pro něj to byla skutečnost!
Proč to nezkusit? Co za to dá? Vždyť je to jen nějaký starý mrňavý dědek. Co jí může udělat? Maximálně se před ním poníží, když se přidá k té jeho hře.
Na druhou stranu, proč ne. Ať má taky radost.
Miloučce se na něj usmála a sklonila se níže k němu, aby mu mohla pohlédnout zpříma do očí. "Říkáte, že si mohu přát cokoliv, dědečku?"
"Ano, cokoliv."
"Tak já si tedy přeji, aby svět Harryho Pottera existoval. Aby byla sedmdesátá léta, poslední ročník v době studia Severuse Snapea, kdy ještě nebyl smrtijedem. Abych byla čarodějka a abych studovala ve škole se Severusem Snapem ve stejném ročníku i koleji! Stala se pro něj blízkou osobou," začala se usmívat nad vlastními představami. Ano, tohle byl rozhodně celou dobu její sen. Potkat se se Severusem Snapem. Ale potkat ho v jeho vrcholné fázi smrtijedské kariéry? To ne. Kdyby se měla dostat do přítomnosti dospělého Severuse Snapea, všechno by bylo příliš složité. On by byl až příliš zaneprázdněn službami pro Pána zla, všude by panoval neklid, nikdo by neměl stání. Všude by panovala panika. A Severus Snape by jistě v tom shonu neprojevil zájem o mladičkou Kateřinu Loeblovou z České republiky, která dlouhá léta o něm čte knihy a tajně ho miluje, přestože v jejích snech je to charismatický muž, v podstatě je to jen knižní postava.
Rozhodně je lepší jít na jistotu a jít do doby, ve které si jí Severus bude muset všimnout, zvlášť, když bude jeho spolužačkou.
Kdyby tohle ten skřítek opravdu dokázal, obarvila by si hlavu nazeleno!
Tlesk!
"Budiž!" zazní z úst skřítka. Dvě stařecké ruce se spojily v jeden pleskavý zvuk.
Všechno kolem zčernalo. Svět se kolem začal točit. Až do takové míry, že Kateřina pocítila až nepříjemnou ponorkovou nemoc. Všechno se nepřirozeně dmulo, hlava se točila. Byly to rychlé pohyby a nepříjemné. Točila se stále dokola a dokola v černočerné tmě až to najednou ustalo.
Když po tom hrozivém zážitku otevřela oči, všimla si, že leží kdesi na kamenné podlaze.
Všude kolem ní hořely louče a fagule. Na zdech visely obrazy a …hýbaly se!
Zmateně sebou trhla a zaměřila se na hýbající se obrazy. Rozhlédla se kolem a viděla brnění, které se mírně hnulo.
"To brnění sebou hnulo!" zkonstatovala suše.
"No samozřejmě, že se hnulo, co jsi čekala? Jsi v Bradavicích!" ozvala se z obrazu nějaká primabalerína.
"Kde, že to jsem?!"
"Dostala si po hlavě kyjem horského trola, děvče?" ozval se z druhé strany z obrazu nějaký rytíř na koni a sundal si helmici.
"Jsi v Bradavické škole čar a kouzel, drahá! Copak si nevzpomínáš?!"
Chvíli bylo ticho.
Oni starostlivě hleděli na ní. Ona vylekaně a zároveň nechápavě na ně.
Postavila se na nohy a oprášila si… hábit?!
Teprve teď si uvědomila, že na sobě nemá to, co měla u sebe v pokoji. Pořádně si prohlédla ošacení, od černých holínek se zeleným pruhem, přes šedou krátkou sukni, přes bílou košili s kravatou a vestou až po černý dlouhý hábit, na jehož přední straně v oblasti poprsí se honosil zmijozelský znak koleje.
"Ty vole!" ulítlo jí. Byla si vědoma, že jí nikdo nevidí. Pak se začala hystericky smát a skákat do výšky několika centimetrů. Štkavě hulákat a mávat šťastně rukama.
"To není možné! To není pravda! On mě sem vážně dostal! Ten prďola starej nekecal, on mě sem fakt propašoval! Já jsem v Bradavicích a chodím do Zmijozelu a jsem čarodějka a umím kouzlit…no počkat!" jala se prohledávat hábit a nakonec našla to, co hledala. V boční kapse dlouhého pláště nalezla tmavou hůlku z ebenového dřeva.
"Tak schválně? Čtrnáct palců dlouhá, žíně z jednorožce? Dobrá pro přeměňování?" zavtipkovala. Mávla s ní a obraz ze zdi ihned spadl na zem. "Páni!"
"HEJ!" zařval zelený mužíček vykukující zpod hladiny vody z obrazu a zatvářil se nakvašeně.
"Co?" smála se. "Já jsem přece ze Zmijozelu, zvykej si, zelenáči!" naprosto spokojená sama se sebou ihned zamířila za roh.
No jo, ono se řekne, že je v Bradavicích, ale kolik je tady hodin a jak se dostane někam mezi lidi? Do vstupní síně, nebo úplně nejlíp, do sklepení do zmijozelské koleje za Severusem?
To bylo teď jedno. Hlavní bylo, že je tady. A hodlá toho náležitě využít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (145)
Zobrazit starší komentáře

101 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 3. června 2007 v 16:27 | Reagovat

jupí sty koment!:P

102 Ajja Ajja | Web | 3. června 2007 v 18:35 | Reagovat

Jaj,měli byste mě někdo plesknout.Zase jsem se soustředila na ty debiloviny,které vymysleli jen  ti vyvrhlei lidstva a černí temnoťáci a pidilidičkové a vychytřelci a nenormální Grangerovci(TESTY) ze kterých sice dostanu za jedna,ale bere mi to to krásné,úžasné,bleskoucí,majestátné,fantazijní(bezkomentáře:-D)klidno a sedím celý dny jen zažraná do knih(těch se sámýma nepotřebnýma blbostma a lehké literatury...)No jo....už mlčím....jen na mě zase přišla ta nálada,že mě štve .......zkrátka to,co mě štve....blá blá blá !!!!bože....zase blábolím.....Fakt byste mi někdo měli nafackovat.Teď houbelec stíhám.Rozhodla jsem se,že si dneska nebudu kazit náladu a vůbec nebudu otevírat mail.(To by mě stálo zybtek nervů)Takže jsem si jenom klidně sedla k PC a napsala dvě kapitoly jezdcova žalu:-D nejsem to ale potvora?:-D

heh zase blábolím......blá.....blá....blá....už radši půjdu,neboť se táhnu,jak román na pokračování (Draco Malfoy-ten,jenž nikdy nespí,a radši všechno proklábosí:-))

tak se mějte lidi....já přecejenom jdu někam jinam no...a četli jste už tu novou povídku od Clarissy?Já jo a doporučuju ji....Cla píše též dobře,ale na Balnch nemá no.....tak se mějte

103 Blanch Blanch | 3. června 2007 v 18:37 | Reagovat

já napsal..že jsme s máti měli??? sakra..měly :)))

Nosici :))) ty mě vždycky tak bezvadně rozesměješ...často s tebou souhlasím, ale v některých případech raději mlčím, abych někoho nějak neurazila nebo abych mu tím neublížila...nemluvím teď konkrétně, ale všeobecně :))) Ale bacha na supy :))

Šmarja..to by bylo úpe suprácký týý jojo :)(neberte to nikdo osobně, není to žádná narážka) :) Ale bohužel druhou a třetí kapitolu mám napsanou už tak čtyři měsíce a přepisovat se mi ji nechce :))

Nosici to bi už nebilo ono :)

Morgano já psala, že mi Tichošlápek NEVADIL :) To znamená, že jsem to měla už přečtené dřív, než jsem četla tyhle komentáře :)

Maiku nejsem si vědoma žádného mailu...nic mi nepřišlo..o čem to mělo být?

104 Blanch Blanch | 3. června 2007 v 18:42 | Reagovat

ale kuš... nesrovnávejte mě s nikým ..aspoň přede mnou, prosím :))

Měla bych dát seznam vět, které těžko snáším :))) Nemám ráda, když mě někdo zbytečně vyvyšuje, nedělejte ze mě něco, co nejsem :)

Třeba:

Od tebe mě to zvlášť těší, Blanch...

Na Blanch ale nemá...

Nikdo není lepší než Blanch...(já vážně nemám monopol na dokonalost...to je novinka, že?)

Děkuji, zrovna od tebe je to pocta, Blanch..(a jiné různé přepisy)

Ty jsi nejlepší, Blanch...

To je to nejlepší, co jsem kdy četla, nikdo se ti nemůže rovnat...

Jsi lepší než JK.Rowling... nebo obdoba ...z místa bys mohla konkurovat Rowle..

Prosím :) Vyvarujte se těchto vět, děkuji moc :)))

105 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 3. června 2007 v 18:43 | Reagovat

aha:))) nj to vís tech sedm dioptrií...

106 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 3. června 2007 v 18:44 | Reagovat

tak zhruba tri ty vety su pouzila:D a uz nikda:)) at te nefrustruji:)))))))))

107 lady.cats lady.cats | 3. června 2007 v 18:55 | Reagovat

aha, tak to už chápu !!! škoda, tak aspoň že bude zlá Lebel :D bude to sranda (dědeček z reklamy na kondomy :D) kde ty hlášky bereš? :)

108 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 3. června 2007 v 19:46 | Reagovat

:) supa:) nosic:)))) heh ladyku Blanch ve zmijozelu si uzijes v šifře:))) nezoufej:D:D

109 Ajja Ajja | Web | 3. června 2007 v 20:10 | Reagovat

blanch:Tak se omlouvám,že jsem řekla,že.....ty to asi nechceš slyšet ne?Tak mlčím no....radšimlčím:-D ale nemohla jsem si pomoci:-)

No,tak já zase du psááááááát a dlouuuuuuuho,dokuď mě to nepřestane bavit....

lady.cats:jo no to jsou ty dobrý hlášky (doufám,že jsem teď neřekla větu,která by tě nas**** Blanch:-o)

Morgana Ehran:Však už se na to těším:-)A ymslím,že nejsem sama!:-)

110 Nosic Nosic | 3. června 2007 v 20:15 | Reagovat

BLANCH! ty jsi takl svělá! jsi uplně úžasná,. myslim, že všechno co napíšeš je dokonalý, daleko lepší než Rowlingová! Jsi takový Da Vinci v sukních! Jsi nejlepší Blanch! Nechceš mě někdy pochválit? Protože od tebe to by mě strašně těšilo,víš? Byla by to od tebe taková pocta! Hele Blanch, že ty máš monopol na dokonalost?? Všechno od tebe je nejlepší, co jsem kdy čet, Bible hadr. *klaní se* BLÁÁÁÁNCH! MILUJEME TĚ! BLANCH DEJ NÁM SVŮJ PODPIS! :DDD (doufám, že jsem něco nevynechal... :DD)

111 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 3. června 2007 v 20:26 | Reagovat

Ajja, na co? jako pokracko netopýra? sry mám "krátké" vedení... (a sem zapomětlivá - zase nemuzu najit kabel k mozku...)

112 Heather Heather | 3. června 2007 v 20:34 | Reagovat

Blanch, tyto věty si zapíšu a ve vhodnou chvíli s něma vytasím.Ty mi dáváš tolik příležitostí být hnusná a zákeřná, jak tomu odolat? :)

Nosici, ty nikdy nezklameš :))

113 Blanch Blanch | 3. června 2007 v 21:46 | Reagovat

Ajjo v pořádku :)) Teď už víš :)))

Ne, s hláškama tam nic nespadá :))) To mě totiž nevyvyšuje nad ostatní...berte mě prostě jako obyčejného smrtelníka...já si někdy připadám, jako bych byla bůh nebo co a to se mi nelíbí :))

Nosici neštvi mě! Nebo ti otrávím humra! :)

Heat zrovna od tebe mě to neurazí, protože budu vědět, že je nemyslíš vážně, proto si tě vážím, na nic si nehraješ :)

Mě štve, když si to lidi vážně myslí :)

114 Blanch Blanch | 4. června 2007 v 0:54 | Reagovat

Ještě bych přidala jednu frázi:

"Na tebe fakt nemám..."

a nebo

"Jednou bych chtěl(a) být aspoň z poloviny tak dobrá jako ty..."

115 Maik Maik | 4. června 2007 v 15:02 | Reagovat

Psala jsem ti  Blanch,že Ti V povídce Acta est fabula chybí kapitola č.15,včera jsem prohledala asi dvacet odkazů než jsem ji našla.Kdybych jen trochu tušila ,že ji doplníš tak brzy nemusely mě z čumění do počítače bolet oči.Jo a Maik -ta ne ten.Tvoje povídky vždy když mám pocit ,že jsem si hrábla na dno a je v posledních 2 měsících často i na můj vkus. DÍK ,ŽE PÍŠEŠ.

116 Heather Heather | 4. června 2007 v 20:22 | Reagovat

Možná mi to nebudeš věřit, ale bylo období, kdy jsem to vážně myslela :) Už držím zobák.

117 Blanch Blanch | 4. června 2007 v 20:30 | Reagovat

Maik tak to mi nepřišlo....ale naštěstí už jsem se odhodlala si přečíst komentáře u kapitol a našla to tam :)

Už mi došlo, že jsi žena, podle komentáře u AEF :) Já děkuji, že čteš :)

Heat to vím a taky už vím, že si to dávno nemyslíš :)

118 Heather Heather | 4. června 2007 v 21:01 | Reagovat

Ale, šikovná holka.Správný myšlenkový pochod.

119 Ajja Ajja | 4. června 2007 v 21:21 | Reagovat

Nebudu se pořád dokola opakovat...k těm novejm článkům jsem se dostala až dneska ráno,ale neměla jsem čas to číst,takže jdu na to teď.....

Blanch:Tak už to vím.Takže už by to mělo být v pohodě,a už by neměly být žádné překlepy v naší rozmluvě:-)

Morgana Ehran:ne...to já,já to neupřesnila.To je moje vina....omlouvám se no,měla jsem říct přesně k čemu to myslím:-)ale jj,myslela jsem hon na netopýra pokráčko,ale myslím,že jsem to snad myslela i k šifře nebo co....já už přesně nevím no........

A tak dál:bláááá...blááááá.....bláááááá....(už zas?')no takže (zas) radši půjdu:-)

120 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 4. června 2007 v 21:44 | Reagovat

v poho:) spise já nechápu.. vzdycky vidim vic moznosti a nevim ktera to je...

jo to asi my vsichni:) sifra? ty to ctes? to snad ne:)))

121 Blanch Blanch | 5. června 2007 v 2:34 | Reagovat

Ajjo :))) v pořádku :))) jen blábol..prostoru dost :))

Heat nebudeš tomu vědět, ale já obšas i použiju mozek :-P ...těch málo procent, které smím využívat :)

M.E co tě na tom tak udivuje? :)

122 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 5. června 2007 v 12:19 | Reagovat

všechno Blanch, všechno:)))

123 Blanch Blanch | 5. června 2007 v 13:15 | Reagovat

to by právě nemělo :)

124 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 5. června 2007 v 14:02 | Reagovat

:D vzdyt vis - sem chodici SCHS:)))

125 Blanch Blanch | 5. června 2007 v 20:35 | Reagovat

a jéje :)))

126 Ajja Ajja | Web | 5. června 2007 v 20:45 | Reagovat

Morgana Ehran:Sem tam jo:-))))Když se na chvíli odtrhnu od mého milovaného slashe či hetu.No,celkem smůla,Falkiru jsem dočerpala ale na fantasmagorium mám zásob....:_)A Falkiru klidně čtu i několikrát,takže,když se odtamtuď odtrhnu(ještě do toho počítám i můj vlastní povídkový život:-)))Tak čtu šifru)

Blanch:Tak jo no:-)Když je tady tolik toho prostoru....:-)Tak to já asi přecejenom u toho blábolení zůstanu.

Bláááá....bláááááá....bláááá

(už-jsem-s-tím-zatraceně-trapná-sakra-!-chovám-se-jako-idiot-!-)

127 Blanch Blanch | 5. června 2007 v 20:52 | Reagovat

M.E. tady už zapracovala Lejdynka :)))

Ajjo v pohodě :)) Já přiznávám, úplně dobrovolně, že jsem idiot taky :))) Buďme rádi, že vyčníváme..být normální, to je tak fádní a nudné :)

128 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 5. června 2007 v 21:05 | Reagovat

Ajja: tak si me mírne ohromila:) já myslela, ze sifru ctou jen lidi co ke me chodi pravidelne... co se vsechno nedozvim:))) ale velmi me to tesi, ani nevis jak...

Blanch, no jo:))) umi dobre ovlivnovat:)))

129 Ajja Ajja | Web | 5. června 2007 v 21:25 | Reagovat

Morgana Ehran:ale neříkej?!a čím?Patřím mezi ty normální lidi (kterým se tedy do rozměru možností dá říkat normální:-Dkteří jsou idioti a idiotští:_D)a normální lidi dělají normální věci,jako je například čtení povídek včetně šifer:-)

Blanch:Jo.mohli bysme si založit klub KVISRFI (klub vegetačních ignorativních slashově ráznejch fantazijních idiotů:-D)Tam by hnedka bylo členství.....

bláááá..blááááá..bláááááá (přidávám tradiční větu,aby mě všichni podle ni poznali ve změti komentářů:-D)

130 Blanch Blanch | 5. června 2007 v 22:21 | Reagovat

ona kecá..protože tam chodím i já a já nejsem normální ani náhodou :))

131 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 6. června 2007 v 16:08 | Reagovat

Ajja: no me to prijde práve nenormálni...

Blanche podle me být nenormální je mnohem zajimavejsi, nez být normálni:))) a predevsim nenormálnější:))

132 Ajja Ajja | Web | 6. června 2007 v 17:29 | Reagovat

:-D nezoufejte,já myslím,že jsme normální v rozměru možností)(To znamená trošku blbí,ale chytří:-))Trošku divná kombinace,možná se vám zdá,ale vězte,že ej to mnohem lepší,než blbý a k tomu hloupý:-))Jo a normální lidi (i když žádného neznám)Jsou strašně nudní,a mnohem zábavnější jsou ti lidi co nejsou celí.......jako.....jako.....podle určitých...heh...pravidel:-)

133 Ginny Ginny | Web | 6. června 2007 v 18:35 | Reagovat

No Blanch....

To je naprosto super!!

Mocinky se ti to povedlo.A těším se na další :o))

Jo a mohla by ses prosím kuknout na můj blog? Něco si přečíst a okomentovat?

Tobě se to nerovná ale....

134 Blanch Blanch | 7. června 2007 v 16:38 | Reagovat

ne..já se rozhodně k normálním nehlásím..já totiž normální být nechci, je to strašná nuda :)

Ginny nezlob se, ale číst mě nic nedonutíš, nedonutí mě k tomu nikdo :)

Jinak jsem na tvém blogu už byla..máš tam hodně dlouho pořád stejný vzhled, ten se zapomenout nedá :)

135 Blanch Blanch | 7. června 2007 v 16:38 | Reagovat

Pěkné barvičky :)

136 Ginny Ginny | Web | 8. června 2007 v 14:03 | Reagovat

Děkuji :o))

Budu ho asi měnit,ale až někdÿ.....v létě.O prázdninách :o)))

Chci tam něco temnějšího....

137 maja maja | 10. června 2007 v 11:30 | Reagovat

No, páni :)). Tyhle druhy povídek naprosto zbožňuju, mám z nich vždycky takovej vzláštní pocit štěstí.  Se slashem se to sice nejspíš srovnávat nedá ,ale i tak už slintám nad další kapitolou. Blanch? Do toho! :)))

P.S.: DĚKUJU :))

138 Blanch Blanch | 18. června 2007 v 0:56 | Reagovat

:))) tak nezapomínej utírat..kapesníky vždy  po ruce :))

139 Miraella Miraella | Web | 19. června 2007 v 18:58 | Reagovat

Dobrý to samozřejmě je, to je u tebe klasika :) Jenže kdo má čekat sto let, než se dohrabeš k další kapitole? :'(

140 bibi bibi | Web | 21. června 2007 v 18:07 | Reagovat

super! keby sa to stalo aj mne...

ja mam zasa powidku o tom ako som sa dostala do bradavic,ale  v kniznici.otvorila som knihu,a ta ma vyiahla dn

141 warrion warrion | E-mail | Web | 22. června 2007 v 21:59 | Reagovat

Nosici, buď té lásky a dobroty a nesrovnávej My Chemical Romance s Tokio Hotel. MCR nejsou emo, ať si říká kdo chce co chce.

Jinak argument už zas žere, teď mi dokonce slíbil, že sežere tělocvikářu, mrchu jednu. Jenom se bojím, aby mu po ní nebylo špatně... A taky budeme celý léto v Praze, tak si trochu zpestří stravu.

To s tlustejma holkama je mi líto, ale zase, na druhou stranu, aspoň se humr nestresuje :)

142 Leena Leena | E-mail | 27. června 2007 v 4:28 | Reagovat

začíná to zajímavě a hezky, jako vždy, když de o tvé povídky Blanch, ráda si ji přečtu celou =0)) Tak mě nenechej čekat na kapči =0)

143 niky niky | 4. července 2007 v 22:47 | Reagovat

Vypadá to dobře, jsem zvědavá na pokračování;-) Sevík a romantika, to si vždycky ráda přečtu, protože tahle osůbka mně dost bere...

Už se těším na další kapču!!!

144 ivik.bublik ivik.bublik | E-mail | 5. července 2007 v 20:12 | Reagovat

bomba!!!!!!!!!!!!!!! jdu na druhý díleček :)))

145 Sionn Sionn | 15. srpna 2007 v 16:28 | Reagovat

hmm.....je to suprovnii.Líbi se mi že jsi z ní udělala zmijozelačku.Akorát ta věta: Věřím na knížky harryho pottera mi připadá trošku moc "vlastenecká".No nic asi se jdu podívat na telku jestli tam nepobíhá nějaký starý páprda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.