9. I jako In omnia paratus

2. února 2007 v 2:42 | Blanch |  + Acta est fabula
:) Příjemné počtení.
Pokud jste měli pocit, že předešlá kapitola byla nudná, tak tahle bude podle vás ještě příšernější.
Význam názvu kapitoly máte v textu.

Několik dní jsme se sami sobě vyhýbali. Já neměl ani chuť Harrymu cokoliv zakazovat, znamenalo by to, že bych na něj musel promluvit. Aspoň se nějak zaměstná a já nebudu muset nic řešit. Měknu, vážně měknu. Když si vezmu, že jsem ho sem přitáhnul, abych ho mučil, abych se mu pomstil, tak je mi zle. Zatímco můj plán pomalu křachl, tak začal nevědomky mučit on mě.
Všimnul jsem si, že Potter často sedí zaraženě v salónku na křesle a hledí z okna. Má ve tváři zasmušilý výraz a klidně tak vydrží sedět i hodinu nebo dvě bez hnutí. Obdivuhodný výkon i na Pottera.
Nevím, co mně nebo sobě tím chce dokázat. Je to zřejmě nějaký jeho způsob demonstrace nebo jednoduše nějaký další jeho ukutý plán, jak mě zdiskreditovat.
Druhý a třetí den opět seděl u toho samého okna. Stačil jsem si i povšimnout, že upustil od těch svých cvičeních v dřepu. Buďto se cítí stále ve formě anebo je tak zdrcený, že už mu nepomáhá ani ta jeho zázračná jóga.
Následující den mě čekalo překvapení.
Četl jsem si Denního věštce v obývacím pokoji, když v tom se ozvalo hlasité PRÁSK. Někdo se sem přemístil!
Šokovaně jsem sebou trhnul a odkryl ze svého zorného pole noviny, které mi clonily výhled na…
"Snape?"
"Draco?" protáhnul jízlivě. "Taky tě moc rád vidím. Věřím, že tvou matku jistě potěší, až ji vyřídím, že jsem měl celou dobu pravdu, když jsem tvrdil, že se budeš zřejmě schovávat zde a ne v nějaké přihlouplé Americe," dodal jakoby posměšně.
Nebyl jsem schopný slova. Těkal jsem očima ze Snapea na vstupní dveře.
Doufám, že Harry bude mít tolik rozumu a nenapadne ho za mnou chodit a že bude mít tolik pudu sebezáchovy, že pokud přece jen uslyší, že je tu Snape, nevrhne se mu vztekle na krk, ale raději se někam schová, aby ho nenašel. Polknul jsem.
"Došla ti slova?" zazněl znovu o kapánek víc jízlivě a usmál se jako typický Snape. Přesně tak, jak jsem si pamatoval. Za těch několik let vůbec nezestárnul, vypadal pořád stejně. Někteří lidé se holt nemění. Někteří jako je třeba parchant Snape, díky němuž jsem se vlastně taky dostal do vězení, protože mě podle slibu pořádně neuchránil. Ale jak jsem následovně poznal, mou matku to zase tolik neranilo. Úplně ji změnil, chová se teď jako laciná coura. Tahat se s takovým ubožákem! Vždycky slízal všechnu zásluhu jen on a jen on měl ta nejsvrchovanější privilegia. "Že by?" Dodal tak nepřirozeně s notnou dávkou škodolibosti.
"To je ale překvapení," snažil jsem se to uhrát a všechnu svou hrdost jsem spolknul.
"Ví Pán, že se tu schováváš? Ne? Ale měl by to vědět! Co myslíš? Takže, co tu děláš, Draco? Jsi na dovolené? Užíváš si sluníčka?"
"No a co je na tom," vykřikl jsem, "po těch letech v Azkabanu mám snad na to nárok, ne? Tolik let v bahnivým, zasmrádlým a vlhkým vězení a já nemám právo, abych se po těch letech zrelaxoval a pořádně si užil toho všeho, co mi tam chybělo? Taky jsem se musel někam schovat! O tomto domě veřejnost neví! Jen vy, chach, rodinný přítel a pár jedinců."
"A nenapadlo tě ozvat se třeba mně?"
Oplatil jsem mu stejnou mincí a usmál se jako on. "Vy máte s mou matkou jistě zajímavější věci na práci než přechovávat dalšího uprchlíka navíc!"
V tu ránu mě chytnul za límec a přitáhnul k sobě. "Ty spratku jeden drzej! Tohle je vděk?"
"Neřekl jsem nic, co by nebyla pravda! Ovládejte se. Ani jsem nevěděl, zda jste v Británii, v Londýně! A nevím, za co bych vám tak měl být vděčný, vůbec jste mi nepomohl, ani matka!"
Pustil mě a vztekle si mě prohlížel. V očích mu metaly blesky. Snape vypadal nebezpečně, i když byl vrcholně spokojený. Takový zjev se jen tak nevidí. Sám Pán zla by mu mohl závidět, jen co je pravda.
"To ses nemohl aspoň ozvat matce?"
"Nemohl jsem nic riskovat. Navíc nevím ani kde je, co dělá. Zda bych nebyl na obtíž! Ona se mi taky neozvala. Ani jednou za mnou nebyla ve vězení, nevěnovala mi jediný dopis. Je příliš zaujatá svým hnízdečkem lásky! Změnil jste ji, nejeví o mě zájem, proč bych měl já?"
"Nevděčníku! Ta žena ti dala život!"
"Chce ho snad zpátky? Můj život je jí šumafuk. Má teď vás a to jí, jak se zdá, stačí. Nestojím o to, aby o mě jevila zájem z lítosti nebo snad kvůli konvencím. Kvůli tomu, že jsem Malfoy!"
"Hlupáku!" zase se tak příšerně usmál. Nesnáším ty jeho posměšky. "Dlouho se schovávat stejně nemůžeš. Buďto tě najde Pán zla nebo dokonale zmatený Potter. Rozhodni si sám, co je horší! Nevyzradím tvé tajemství, ale nebudu tě krýt! Pokud přijde na věc, budu více než sdílný!"
"Nechápu, co na vás má matka vidí!"
"To, co neměl tvůj otec, řekl bych," vycenil své zažloutlé zuby a mně se udělalo mdlo, "drahý `synu´, důvtip, inteligenci, rozvážnost a samozřejmě charisma!"
Chtěl jsem něco jedovatého opáčit, ale dříve než jsem stačil jakkoliv zareagovat, zase se přemístil pryč.
Vůbec mě nepřekvapuje, že Snape prorazil všechny mé magické bariéry, kterými jsem dům opatřil. Musel s tím počítat. Po Pánu zla to byl druhý nejlepší čaroděj, kterého znám. Ale je to parchant! A prospěchář! "Pitomec," ulevil jsem si, "Harry ho měl raději odkrouhnout, byl by aspoň klid. Myslím, že mu dám tip. Jen počkej, Snape, však se ti to vrátí a já mu budu moc rád nápomocen!"
Uslyšel jsem šramot. Otočil jsem se a šel rovnou ke dveřím. Stál za nimi. Potter. Můj pohled se střetl s tím smaragdově zeleným. Takže to slyšel. Díky bohu, že si vybral tu možnost spojenou s jeho pudem sebezáchovy a zůstal za tou stěnou. Moc by mi nepomohlo, kdyby udělal nějakou scénu.
Ve vzduchu visela nevyřčená slova.
"Tak si to slyšel!" spíš jsem to konstatoval. Všechen vztek jsem akumuloval do Snapea, zdálo se, že vůči Harrymu se nějak vytratil a nahradil ho pocit zadostiučinění v podobě budoucí pomsty pro lektvarového krále. Nechápu, že jsem kdy toho slizouna mohl mít rád a obdivovat ho. Asi mě tehdy potkalo zatmění mozku. "Všechno?" dodatečně jsem se otázal.
Přikývnul. "Slyšel jsem, jak se někdo přemístil."
"Díky, že si zůstal schovaný!" Asi mi to nějak nečekaně vyletělo z úst. Já, že jsem poděkoval? Malfoy nikdy neděkuje, neomlouvá se, neponižuje se, jedná chladně a neprojevuje city! Tohle byla kolosální chyba!
"Pochopil jsem, že jsi tady v utajení a o mně nikdo neví. Četl jsem noviny. Mám být někde ve Spojených státech. Navíc bych neměl asi přílišné šance Snapea dostat na kolena, když nemám hůlku, nemyslíš? I když to ve mne vřelo!"
"Dokážu si to představit!" A jen na tohle se jako zmůžu? Já mu odpovím jenom toto? Proboha!
"Ty Spojené státy máš na svědomí ty? Chtěl jsem se zeptat už dávno, ale…"
Chápal jsem, co tím chtěl říct a chápal jsem jeho rozpaky. Tak jsem jednoduše odpověděl: "Ano, mám."
Usmál se. Vypadalo jako přirozený úsměv. Sám jsem v té chvíli netušil, zda to hrál nebo to bylo opravdu tak.
"Ministr z toho musí být asi na prášky. Určitě čeká, že se mu ozvu."
"Před pár dny jsem mu posílal dopis."
"Proč mě to nepřekvapuje?" zazubil se Potter. "Ale Ron a Hermiona určitě budou mít obavy, co se se mnou děje, tomu jen tak neuvěří!"
"To jsem taky zařídil."
"Myslíš na všechno, Draco!" Tak touhle odpovědí mě absolutně dostal. Nečekal jsem takové odevzdání. Nečekal jsem takovou flegmatičnost, pasivitu, laxnost. Bral to jako samozřejmost, která ho vůbec nepřekvapila a hlavně vůbec neurazila ani nenaštvala. Asi blázním. Tohle není Potter! Někdo mi ho vyměnil!
"To ano," nezmohl jsem se na nic jiného. Tvářil jsem se kamenně, ale uvnitř jsem byl v rozpacích. Bylo to divné, ale vypadalo to jako kamarádská konverzace, kterou jsem snad nikdy nepoznal. Harryho mé činy vůbec nepobuřovaly, spíš jen pobavily. "Jdu si dát něco ostřejšího. Dáš si taky se mnou?" Proč bych mu nenabídl nějaké to pití. Nerad piju sám a bůh ví, že v tuhle chvíli si potřebuji přihnout.
"Jasně," zazněla jednoduchá odpověď. Zněla odhodlaně.
"Ale já nepiju takové břečky jako je ohnivá whisky, Pottere, ani tu nic takového nevedu."
"Tím líp, ne? Nebude nás z toho zítra bolet hlava."
Teď jsem se pro změnu usmál já. A vůbec ne proti své vůli ani nijak lstivě. Pobavilo mě jeho myšlení.
***
"Vzpomínáš si v pátém ročníku, když jsme měli z obrany Umbridgeovou?" začal o škole Potter a díval se přitom na mě dost zvláštně.
"Byla to pěkná můra!" odvětil jsem a posměšně si odfrknul.
"Ale vždyť jsi ji poklonkoval, kde jsi mohl, Draco!" zareagoval podrážděně.
"Ano, to ale nevyvrací mé tvrzení. Jsi snad proti? Stejně jsem dělal jen to, co mi řekl otec. Byl jsem hlupák a všechno vždycky dělal kvůli otci, ne, že by mi to nečinilo potěšení, ale moje nápady to převětšinou nebyly. Neřekl mi proč, ale potřeboval být ve spojení s děním v Bradavicích. Vlastně mě to neudivovalo. Nevěděl jsem, co má v plánu nebo tak, ale bylo mi jasné, že za tím něco bude a nečinilo mi problémy být `pro změnu´ zase ten zlý. Je to příjemné být ten špatný, měl bys to někdy zkusit, Pottere! Pravidla jsou pro tebe jen slovem…"
"Ne, díky, já raději zůstanu tím hrdinou se zachráncovským komplexem."
"Nevěděl jsem, co po mně konkrétně otec chce, ale lézt do zadku té žábě bylo velice snadné…"
"Jasně, za to já vím, co chtěl…" sklonil rezignovaně hlavu.
"Vlastně. To divadlo na odboru záhad. Promiň…" přičemž jsem se rychle chytil za ústa.
Harry pobaveně zdvihl obočí. "Malfoyové se přece nikdy neomlouvají!"
"Ujelo mi to…"
"Všiml jsem si," rozesmál se a zdvihl skleničku Merlottu a vyzval mě k přípitku. "Tak na tvou omluvu!"
Musel jsem se taky rozesmát. Jednak mi to přišlo opravdu vtipné, druhak proto, že přitom Harry vypadal strašně roztomile a do třetice taky proto, že už jsem byl značně ovíněn a alkohol si vybral svou daň v podobě mé rozvernosti, která mě začínala mírně ovládat. Cítil jsem, že dneska můžu vše. Smát se a dokonce i děkovat.
"Žádný Malfoy se taky ještě neopil do takové míry jako jsem teď já. Můj otec by byl pobouřen!" Znovu jsem se zazubil. "Ať shnije v Azkabanu!" cinknul jsem si s Harrym a celý obsah sklenice do sebe obrátil.
Sdílel se mnou nadšení a zřejmě i rozpoložení a fyzický stav společenské unavenosti.
"Počítám, že do několika dní by měla dorazit i má matka, jak ji znám," otočil jsem se zpříma na svého kolegu, "měl by ses mít teď dost na pozoru a raději nebýt nápadný. Nikdy nevíš, co se může stát. Doporučoval bych, aby ses vyhýbal všem pokojům s krby, přijímacího salónku, chodby, obývacího pokoje a pokoje rodičů, protože pokud se má matka dokáže přese všechno přemístit stejně jako Snape, může kamkoliv. Nepředpokládám, že by se přemístila ke mně do pokoje, do kuchyně nebo nedej bože do té tvé komory, ale nejpravděpodobnější bude asi salónek a obývací pokoj. Snape mě dneska dost překvapil. Říkal jsem si, že už bylo dlouho nějaké ticho před bouří, ale tohle jsem nečekal. Byla to zvláštní návštěva, i na Snapea. Nechce se mi to nějak líbit," ukončil jsem svůj dlouhý monolog a viděl jsem, jak se na Harryho čele rýsuje vráska.
"Začínám si zvykat," prohodil prostě. "Líbí se mi tu."
Tohle bych od něj čekal vážně nejméně, nevěděl jsem, co mu na to říct, tak jsem mu jednoduše jen dolil sklenici, ze které se hned poté napil.
"Řekni mi něco, Draco…"
Z těchto frází mám strašný strach. Nikdy nepřinesou nic přívětivého. Jen zvídavé dotěrné a nepříjemné dotazy, na které bych čas od času rád neznal odpověď ani já. Tak nějak tuším, na co se mě zeptá.
"Uvidíme co…" naznačil jsem mu, že není jednoduché ze mě vypáčit odpovědi proti mé vůli.
"Proč si mě tu vlastně přivedl? Jaký byl tvůj záměr? Jak jsem měl skončit? Co bylo důvodem, abys mě unesl? Chtěl bych to vážně vědět. Vím, že si to říkal, ale nějak se mi tomu nechce věřit. In vino veritas, Draco. Ve víně je vždycky pravda…."
Nebylo to tak hrozné, v tomhle mohu být upřímný.
"Důvodem? Samozřejmě pomsta. Hrozná pomsta, ničivá a krutá. Oko za oko, zub za zub. In vino veritas, říkáš? Já zase In omnia paratus, Pottere. Připraven na vše!"
"A co chceš se mnou dělat teď?" zatvářil se vážně, jako by z něj všechen alkohol vyprchal. Ale já jsem věděl, že nevyprchal, protože jinak by nekladl otázky, na které vlastně ani nechce znát odpovědi. Ne tak hloupé a troufalé. Jeho motorická činnost byla zpomalená, to byl další důkaz toho, že na tom není o moc lépe než já.
Tvářil se dotčeně a dokonce bych i řekl, že ublíženě. To bude tím pitím, až uvidím bílé myšky a růžového slona, zřídím zoo, když už máme ty dvě opice, za chvíli bude mít značný kapitál v podobě zvířecího osazenstva.
Něco přisprostlého mě napadlo, normálně bych za střízliva své mysli vynadal, ale teď to nějak nešlo. Však co, zítra to můžeme oba dva svést na alkohol.
Zatvářil jsem se rozverně. Sám nevím, kde se to v tu chvíli ve mně vzalo, "Teď bych s tebou chtěl dělat hromadu věcí!" Opřel jsem se lokty o stůl a hlavu si položil do dlaní, hledě přitom přímo do Harryho značně červenající se tváře. Zaskočil jsem ho.
"To-totiž…já…no…cože?"
"Obdivuji tvou slovní zásobu," najednou se kdesi z mého mozku vynořil tolik známý sarkasmus, který mi byl vždy vlastní. Tohle je prostě zvyk. Moje přetvářka se stala mou součástí, mým já. Nedokázal jsem těmto vlivům vzdorovat. Promiň, Harry!
Myslel jsem si, že se urazí. Ale už poněkolikáté mě dneska překvapil, protože slova, která vyplula z jeho úst zněla jako rajská hudba.
"A já tvoje úžasné rty!"
Rezignoval jsem v poli zlouna. Kolena se roztřásla a v krku mi vyschlo. Jak to říkal. In vino veritas?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (128)
Zobrazit starší komentáře

101 Lebel Lebel | E-mail | Web | 7. února 2007 v 19:49 | Reagovat

Jo, má. Ale to se spíš zeptej jí. V minulém semestru měla dvě hodiny týdbě křesťanskou etiku, pak religionalistiku a dějiny církve (či jak se to jmenovalo). O Dějinách církve říkala, že je to strašný, že prej ten přednášející je schopen začít u antiky, přes 18. století k 14., pak zabrousit do 9. přes 16 a skončit třěba u Caesara. Ten přednášející si od ní od ní vyslouzžil přezdívku Binns, protože přednáší monotóně a je to podobně záživný. Kromě toho: Binns, Profesor - "bin" je britský výraz pro odpadkový koš. Mnoho studentů považuje jeho předmět za odpad.

Na to něco bude. U nás yb se pár binnsovek taky našlo (nemáme chlapy - tedy naše třída). Akorát na výpočetku, ale to je Binsovka jak vyšitá. Ceklý dvě hodin ypíšeme všema deseti (já tedy rozhodně ne, portože to neumím a kromě toho píšu rychlejc, když píšu podle svého) otravný texty, který nám tam flusne program, ve kterym píšeme. Můžeme udělat maximálně jednu chybu a je to na rychlost. Minule to muselo být 140 úhozů za minutu. Teď nám vyhrožuje 200 za minutu. To nedám ani nadopovaná Felix felicis.

Zítra ji uvidím, ,tak ji poprosím, ať Ti sem napíše krátký info o škole. :)))

102 Blanch Blanch | 7. února 2007 v 20:21 | Reagovat

Ježiši...tak to by mě tam nikdo nedostal..já, která jsem přímo antipatik vůči jakékoliv víře v boha... no ani by mě nehlo... tak to ji teda obdivuju.

Já vím, že je bin koš :)))) Naučila jsem se to ve hře vaná Hospital :))))

:)))))) Teď si ěm rozesmála s tím lektvarem :)))

103 maja maja | 7. února 2007 v 21:29 | Reagovat

Tak si to jdu znovu přečíst, ale budu předstírat ,že jsem to ještě vůbec nečetla :))...

104 Lebel Lebel | E-mail | Web | 7. února 2007 v 21:51 | Reagovat

No, vzhledem k tomu, že jsem obě chodily na Střední sociální školu Svaté Zdilslavy, obor sociálně správní, tak už sme si zvykly. Byla (a zatím naštěstí stále stojí, jsem asi cvok, ale docela se mi stýská a mám tu školu ráda. Občas se tam chodím mrknout. Dokonce jsme s Rose - dobře, byl to můj nápad - podívat na Dnu otevřených dveří, co byl teďka. Profesorky a profesoři docela nechápali. Měly jsme sto chutí jim říct, že přemýšlíme o tom, že si podáme znova přihlášku. Ale nakonec jsme se rozhodly, že je nebudeme zbytečně děsit. :))). Je to církevní škola a spadá pod Kongregaci dcer Božské lásky. Odkaz na školu mám v Oblíbených stránkach na stránkách. :)

Celé čtyři koky jsme měli křesťanskou etiku (tedy oředmět). Nejhorší byl prvák, to jsme s naší silně věřící ředitelkou (jestli u nás ve třídě bylo pět věřících, tak mohla bejt ráda - a to nás bylo 32) celý rok dopodrobna probírali Desatero. Vštšina lídí přitom Bibli nikdy nečetla. A když jsme se dostali k tématu potratů...no, bylo to hodně zajímavý.

Zato druhák byl zajímavý. To jsme s Porfesorem Váňou probírali různá náboženství a jejich způsoby života a sekty. Je to sice vysvěcená jáhen (stupeň před knězem), ale snažil se nám to podábat z toho laického pohledu. A také bylo dobré, že často přidal nějakou osobní zkušenost se sektami.

Třeťák se motal kolem morálky, dobtra a zla a tak vůbec. (to jsme měli řádovou sestru Vojtěchu. Skvělej člověk, měli jsme ji i v prváku na Sociální politiku a bylo to docela dobrý. Ale tady to bylo horší. Jeli jsme totiž podle učebnice autora, kterého ona osobně znala a dokonce mu byla i na pohřbu, takže to bylo takové...osobnější. Kniha sama není špatná, ale ta kombinace...

No a čtvrťáku jsme měli zase ředitelku. Často chodola pozdě, někdy třeba na posledních 5 minut nebo nepřišla vůbec. Měla moc práce. To sme brali pastorační práci - tedy duchovní útěchu, př. v domovech důchodců, hospicích, u lidí po nějakém neštěstí a tak vůbec. Upřímně, ani si to moc nepamatuju.

Mě to ani tak moc nevadilo. Já sice nejsem věřící, ale víru akceptuju. Spíš bych řekla, že jsem agnostik (jestli je to tak i v češtině, tak to nevím, ale v angličtině je to agnostic - snad). To je člověk, který nevěří v Boha, ale říká si, že někde něco asi možná bude. Krimě toho je to v mém okolí samej kostel. Když jsem chodila do školky, tak jsem na něj koukala, protože byl hned vedle. Do budovy prvního stupně základky (máme totiž dvě budovy kousek od sebe cca 7 minut) jsem okolo toho kostela chodila, portože ta budova byla asi o minutu, kdoví jestli, od školky. A do druhé budovy základky jsem chodila okolo jiného kostela (myslím, že je to dokonce snad klášter pro jeptišky - Svatého Michala, nebo Michaela).

No a na střední jsem chodila okolo toho kostela, okolo kterého jsem chodila do druhé budovy základky a pak ještě okolo jednoho kostel (Svatý Ignác) a a když jsem se podívala nahoru do ilice, tak jsem koukala zase na jiný kostel (Svatá Ludmila).

Na začátku a na konci roku byli v tom kostele okolo střední (Ignác) povinné mše pro celou škou. A myslím, že i na Vánoce.

Taky byla (je) v budově školy kaple. A v každý třídě vysel kříž. No, alespoň bylo v tý nudě co očumovat. :)))

K tomu lektvaru: Nevěděla jsem, co napsat. Původně mě napadlo - jako zhulená či andopovaná drogou (to pry u některých drog podává člověk lepší výkon) - ale pak jsem si vzpoměla na lektvar štěstí. :)))

105 Blanch Blanch | 8. února 2007 v 14:19 | Reagovat

Agnostik opravdu existuje :)) A možná jsem jí i já. Nevěřím v pána Boha, ale například věřím, že je možný posmrtný život a že jsou minulé životy. Věřím, že existuje duchovno, duchové zesnulých a takové ty věci, protože se mi stalo plno nevysvětlitelných "náhod" a já je přičítám právě tomuto.

No..kdybych chodila na takovou školu a měla takové hodiny, tak bych byla jedna z těch, které by propadaly, protože bych asi záměrně stávkovala. Pán "Bůh" by si toho ode mě hodně vyslechl, za všechny ty mrtvé, kteří vůbec zemřít neměli, za všechno to, co jako jeho milost způsobila. Nejvíc bych se asi odvolávala k tomu, že když jsem byla na pohřbu 10ti letého bratrance, který měl církevní pohřeb, farář říkal, že mu Bůh odpustí jeho hříchy... jaké může mít tak malý kluk hříchy, kluk, který skoro dva roky bojoval s nádorem na mozku? To ať mi povídají jinde.. proto jsem silně proti Bohu, kdyby něaký byl, pěkně bych na něj byla nas*aná...

Samej kostel, ty yo :))))

Jaký ty to teď vlastně děláš obor? Čím chceš být?

106 Lebel Lebel | E-mail | Web | 8. února 2007 v 16:36 | Reagovat

Vyšší odborná škola sociálně právní - Jahodová, obor sociální práce (či tak nějak). Zkrátka socka naúřadě, v klubech pro mládež, domovy důchodců, dětské domovy, či práce v terénu. Asy bych nejvíc chtěla pracovat s lidma.

Jinak, já a Bůh taky nejsme moc kamarádi. Na katolickou církev a její zvěrstva nadávám kde můžu.

Ale teď momentálně nemůžu, neb jdu s holkama na Eragona. Až se vrátím, tak Ti dám vědět, jaký to bylo. :)))

107 Blanch Blanch | 8. února 2007 v 22:19 | Reagovat

Lebel tak to jo a psycholožka nechceš být? :)

:))) Já už na něm byla, japato, že ty ještě ne? :))) A půjdu na něj podruhé :)) Koncem měsíce.

108 Lebel Lebel | E-mail | Web | 8. února 2007 v 22:32 | Reagovat

Ne, psycholožky tedy rozhodně ne! To sou strašný kraviny.

Poruhé? No, já si nejsem jistá, jestli bych to podruhé přežila. Moc se mi to nelíbilo.

Jedinej světlej bod ta byl Murtagh. A že ten byl fakt skvělej (a hezkej). No, Irons taky nebyl špatnej, když si člověk obmyslí, jak by měl vypadat. Ale Eragon? Nebo Roran? To pěkně pos... Jako celek se mi to teda nelíbí.

Zítra by Ti měla ashter napsat, jak se jí to líbilo (ale pochvalné to tedy rozhodně nebude). Já v kyně totiž byla s Rose, ashter a jejím bráchou. Z čehož kromjě Rose jsme to četli všichni.

Prostě, dalo se to udělat mnohem líp. :(

109 Ten jehož jméno nesmíme vyslovit Ten jehož jméno nesmíme vyslovit | 9. února 2007 v 15:09 | Reagovat

Úžasňoučký pokráčko prosím.

110 Blanch Blanch | 10. února 2007 v 3:15 | Reagovat

Ironse mám hrozně ráda, ale nebyl to prostě Brom. No ten herec se mi taky v podání Murtagha hrozně líbit..v Troje mu to neslušelo :) černé vlásky mu sluší víc a je na něj docela dělanej..nejvíc mě vytočila asi Arya.

Eragon se mi vůbec nelíbí..Rorana tak neřeším, to je nudná postava :)

As už napsala, ještě jsem to celé nečetla...

Já mám taky hromadu výhrad. Plno scén chybělo a docela důležitých, plno jich bylo vymyšleno a navíc... nejsladčí byl začátek, narození Safiry :))

111 Lebel Lebel | E-mail | Web | 10. února 2007 v 12:19 | Reagovat

Jo, ale to její dospění během několika okamžiků mě taky dost vytočilo. Heh, líbilo se mi, jak jí Eragon dával to mlíko a ona pak schroupala tu krysu. :)))

Jo, Eragona jako herce zvorali. A Aryu taky.

Pravda, Irons se Bromovi podobal jenom málo, ale když si odmyslíš, jak měl vypadat, tak to docela šlo, ne?

A chyběly tam dvojčata. A Roranova milá. A vůbec tam bylo jen málo věcí.

A v momentě, jak Safira měnila Bromovu hrobku na skleněnou, tak jsem si vzpoměla na Sněhurku. Nevíš proč? :)))

A Murtagh je opravdu sladkej.

Hele, když máš Ironse ráda, viděla jsi Dračí doupě 1? A Království nebeské?

A neviděla jsi náhodou Dračí srdce? Tam hraje jednu z hlavních postav David Thewlis a taky tam hraje Jason Isaacs. Otřepaná fráze: Kdybys něco z toho chtěla... :)))

112 Blanch Blanch | 10. února 2007 v 22:17 | Reagovat

heh...víš co..nechcete se mi psát to, co už jsem jednou dneska psala, tak to prostě zkopíruje od sebe z webovek...psala jsem to Clover...

NÁŠ ROZHOVOR:

cloverdee

Jo, vidíš, ta moje skleróza...už delší dobu ti chci něco říct. Když sem poprvé mrkla na nové působiště lkayoutů a lehce to omrkla, celkem mě překvapilo, že je tam layout Murtagh od tebe...mno a když sem si přečetla, co u něj říkáš, musela sem se smát. Úplně stejně totiž zápusobil Odkaz Dračích jezdců na mě, i když o něco později. Mám oba díly u postele a pořád do nich nahlížím Strašně se mi to líbí a |Murtagh je moje nejoblíbenější postava i v knize i ve filmu(na kterým sem mimochodem byla dvakrát A ty lidi tam musely beejt na nervy, pže sme s kámoškou neustále komentovalky děj a hlavně rozdíly A to vážně nonstop ) Ta scéna z konce Eldesta, s Murtaghem a Eragonem...to mě normálně rozbrečelo. Četla jsem jí pořád dokola a vůbec se zařadila mez moje nejoblíbenější...je to tak smutný. Ale nádherný... Takže vlastně nevím...překvapilo ěm to? Vlastně si říkám, že ani ne. Při všech těch věcech, co máme společné mě to ani neudivuje. Ale potěšilo mě to (Mimochodem, co říkáš na tu závěrečnou scénu ve filmu? myslím s Aryou a Eragonem? Mě celkem..nevím co použít, znechutilo je moc silný, ale nic jinýho mě nenapadá...jakej z toho udělali cajdák...scénáristi nemohli číst Eldesta, pže jinak by tohle na konec Eragona nikdy nemohli namontovat...a ještě se mě dost dotkly Safiřiny !opeřený! křídla...mno nic, to sem se zas rozkecala... )

Blanch reaguje:

10. 2. 2007 (15:17)

Ze mě musela být na větvi ségra. Ona to nečetla a šla se mnou na film a chudera...celou dobu jsem do ní hučela..furt jsem nad něčím bublala, všechno kolemntovala stylem: "Co to je za xindl, takhle to vůbec nemělo být..." nebo "Tak takhle vůbec nevypadá!" "Co to tam strkají za nesmysly! A kde je ta důležitá scéna?"

Konec? No ten mě nasral asi nejvíc, hned po tom, co se z Aryy vyklubala zrzka s obyčejnýma ušima a Eragon je takový šampon hnusný :)) Nejvíc s emi líbil Murtagh a povedl se autenticky snad jen Ažihad a Durza(ten byl sexy, že?*ironík*), taky se mi hrozně líbila scéna, kdy se vyklubala Safira.. ta se mi na tom filmu líbilaa asi nejvíc, i když s těmi křídly souhlasím. Mám z toho hrozně moc dojmů a převážně jsou negativní. Knížka je prostě knížka. Nedokážu pochopit, proč ti debilové aspoň nezachovají vzhled postav a dají na to úplně nesmyslné herce a ještě je tak blbě nalíčí. Odpustila jsem jim Broma, to ale jen proto, že mám Ironse strašně ráda. Nechápu, co tam dělal Galbatorix a jsem zvědavá, jak podle toho, co vytvořili, natočí druhý díl.. vážně jsem, protože plno blbostí tam vůbec nemá být a ty důležité tam zase nejsou... třeba mě hodně zajímá, jak to udělají s Eragonovou jizvou, která je podle mě DOST důležitá. A to, že Arya odjela mě taky dožralo. Ona má odjet až s Eragonem do Ellesméry, no prostě mě to DOŽRALO.

Ve filmu vypadá Eragon jako úplný debil, protože tam vlastně vůbec není, jak ho Brom učí kouzlit a ta scéna, jak zjistil, že je Brom Jezdec...grrrr.... tahle scéna patří v knize mezi mé oblíbené...jak Brom umírá,u toho jsem brečela.. a jak se Eragon dozvídá jeho původ, ve filmu to překroutili nehorázně. A Bromova smrt...že vběhne před Eragona a nechá se zapíchnout kopím..no trapas!

Já ty filmaře asi nikdy nepochopím, proč to nenechají podle knihy? Místo toho tam natočí úplně nesmyslné scény, které tím jako nahradí... já prostě nemám slov. No a to, jak jako vyrostla Safira a řekla mu: "Jmenuji se Safira!" Tak to už jsem prskala jak starý kocour, ségra mě už musela mít plné zuby :)

Katrina tam údajně někde je..říkalo mi to pár lidí a dokonce jsem ji viděla na cast listu... jen jsme ji přehlédly.. no a Orik tam nebyl, ten je hodně důležitý...

Dračí srdce ani Království nebezké jsem neviděla, ale už dlouho po něm prahnu..ty to máš?Páni... já ti ještě musím poslat to ono..víš co..hele...budeme té činosti říkat třeba.. já nevím.. ušušnění nebo já nevím jak..je nebezpečné tady veřejně na netu používat to sloveso, jistě chápeš proč..já byla kvůli tamtomu už jednou na pol.stanici :))

113 Lebel Lebel | E-mail | Web | 11. února 2007 v 1:28 | Reagovat

Už jednou jsem Ti posílala seznam na mail, ale asi si se na něj nepodívala. Takže Ti ho sem dávám. Jsou to všechny filmy, které mám. A jak říkám, kdybys něco chtěla, stačí říct. :)))

Jo, když je tam nějaký film napsaný dvakrát, tak to znamená, že jeden je s dabingem a jeden s titulkama.

Seznam filmů:

101 Dalmatinů

102 Dalmatinů

12 úkolů pro Asterixe

5. element

Ach ty ženy

Alenka v říši divů

Alladin

Alžběta

Angelika 1: Angelika, markýza andělů

Angelika 2: Báječná Angelika

Angelika 3: Angelika a král

Angelika 4: Nezkrotná Angelika

Angelika 5: Angelika a sultán

Animální přitažlivost

Anna a král

Armageddon

Arsene Lupin

Asterix a Galové

Asterix a Kleopatra

Asterix a Obelix proti Caesarovi

Asterix a překvapení pro Césara

Asterix a velký boj

Atlantida 1: Tajemná říše

Atlantida 2: Milo se vrací

Bambi

Blade 1

Blade 2

Bridget Jonesová: S rozumem v koncích

Byl jednou jeden život

Casper

Cid

Červený Trpaslík I - VIII

Čokoláda

Deník Briged Jonesové 1

Dinosaurus

Divoké kočky

Dnes neumírej

Doba ledová 1

Doba ledová 1

Doba ledová 2

Dogma

Dogma

Dračí doupě 1

Dračí doupě 2

Dračí srdce I

Dračí srdce II

Dumbo

Eldorádo

Galaxy Quest

Galileo

Garfield ve filmu

Gladiátor

Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Hellboy

Herkules

Hledá se Nemo

Hledání Země Nezemě

Hulk 1

Hvězdná pěchota 1

Charlieho andílci

Charlieho andílci: Na plný pecky

Chip a Dale

Jádro

Jak se krotí krokodýli

Jen počkej, zajíci!

Jesus Christ Superstar

Jméno růže

Johanka z Arku

Jurský park III

Kafe a cigarety

Karcoolka

Karlík a továrna na čokoládu

King Kong

Kleopatra

Kniha džunglí 1

Kniha džunglí 2

Kouzelná chůva Nanny McPhee

Kouzelný meč: Cesta na Kamelot

Král Artuš

Král Škorpion

Král tančí

Království nebeské

Kráska a Zvíře: Kouzelné Vánoce

Krev zmizelého

Krkonošské pohádky

Krokodýl Dundee v L.A.

Krteček

Kung-fu mela

Kupec benátský

Lady a Tramp 1

Lady a Tramp 2

Láska nebeská

Legenda o Mulan 1

Legenda o Mulan 1

Legenda o Mulan 2

Legenda o Zorrovi

Liga vyjímečných

Lilo a Stitch 1

Lilo a Stitch 2

Liška a pes

Lovci pokladů

Lovci pokladů

Lví král 1

Lví král 2

Lví král 3

Madagaskar

Malá mořská víla 1

Malá mořská víla 2 - Návrat do moře

Master & Commander: Odvrácená strana světa

Matrix 1

MIIB

Minority Report

Mizerové II

Moje krásná čarodějka

Monty Python - Jak rozčilovat lidi

Monty Python a Svatý Grál

Monty Pythonův Smysl života

Monty Pythonův Život Briana

Mravenec Z

Můj soused zabiják 2

Mumie

Myšák Stuart Little 1

Nebezpečná krása

Nebezpečné známosti (verze 1)

Nebezpečné známosti (verze 2)

Neprůstřelný mnich

Noc na Karlštejně

Ostrov

Pán prstenů: Dvě věže

Pán prstenů: Dvě věže - long version

Pán prstenů: Návrat krále

Pán prstenů: Návrat krále - long version

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Pán prstenů: Společenstvo prstenu - long version

Pánská jízda

Pár pařmenů

Pearl Harbor

Petr Muk - L'Amour Tour 2004

Petr Muk - Zrcadlo

Petr Pan 1

Petr Pan 2: Návrat do Země Nezemě

Pinocchio 1

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé Perly

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Planeta opic (nová)

Planeta pokladů

Plnou parou vzad

Pohádky z mechu a kapradí

Poklad Ptačího ostrova

Popelka 1

Popelka 2

Poslední jednorožec

Poslední samuraj

Post Coitum

Pravá blondýna 2

Prcičky - Na táboře

Proud času

Prsten Nibelungů

Příběh rytíře

Příběh žraloka

Příšerky s.r.o.

Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek

Rabín, kněz a krásná blondýna

Rasputin

Riddik: Kronika temna

Robin Hood: Král zbojníků

Rozum a cit

Satan přichází

Saw 2

Shrek 1

Shrek 2

Sindibád: Legenda sedmi moří

Slečna drsňák

Sluha dvou pánů

Sněhurka a sedm trpaslíků

Space Balls

Spider-Man 1

Spider-Man 2

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho

Střihoruký Edward

Swordfish: Operace Hacker

Šestý smysl

Šípková Růženka

Tarzan 1

Tarzan 2

Taxi 2

Temný přístav

Tenkrát na východě

Terminátor 1

Terminátor 2: Den zúčtování

Terminátor 3: Vzpoura strojů

Test

Těžká váha

Trója

Tři mušketýři

Tváří v tvář

Umučení Krista

Underworld

Úžasňákovi

Valiant

Van Helsing

Večer tříkrálový

Vikingové

Wasabi

Wolf Creek

X-Men 1

X-Men 2

X-Men 3

Zachraňte vojína Ryana

Zamilovaný Shakespeare

Zathura

Země Dinosaudů X - Velké Dinosauří putování

Zkrocená hora

Znamení

Žhavé výstřely

Život Brouka

114 Lebel Lebel | E-mail | Web | 11. února 2007 v 1:37 | Reagovat

S tím prskáním: ashter na tom byla podobně.

Tohle je text mailu, který Ti posílala, ale ty jsi ho asi možná nečetla:

Ahojky Blanch,

na žádost Lebel ti píšu. Včera jsme spolu s Lebel a Rose byly na Eragonovi

a jako zaujatá osoba ti rovnou říkám vyhni se tomuto filmu velkým

obloukem!!! Neříkám, že to režiser, scénarista a kameraman zkazili, oni to

rovnou podělali!!! Jak jsem četla v jedné recenzi, tak si snad režiser

odčkrtával jednotlivý položky knížky, aby zanechal alespon nějakou

"kontinuitu" filmu. Popravdě tam zkazil co se dalo. Jelikož jsem četla

knížku a docela jsem ji propadla, díky Lebel, tak jsem prostě a celkem

logicky čekala, že to bude podle knížky. Bohužel nebylo...

V jedné chvíli máme mládě Safiru a během pěti vteřin je z ní dospělí drak.

A navíc mládě vypadalo jako křízenec mezi krysou, kočkou a psem. No prostě

děs. Üplně vypustili poušt Hadarak, trpaslíky, Dvojčata, Jeoda atd. Jako

přídavek tam byl John Malkovich jako Galbatorix - to je snad jediný plus -

ale uplně to zprisnili dabingem. Lebel se na mě koukala celou dobu a

vždycky říkala klídek Marce (to jsem já), nekomentuj to. V jednu chvíli

jsem dostávala chysterický smích, v druhé mě zas jímala hrůza co z knížky

udělali. Nemám tušení jak chtějí navázat na druhý díl, protože tak nějak

vypustili Eragonovu jizvu, kterou mu udělal Durza, a Arya jela SAMA do

Ellesméry. Jediný klad co jsem na tomto filmu našla byl Durza - i když na

konci to zase přehnali -, Galbatorix, Brom - Jeremy Irons dělal co mohl,

ale celý film prostě zachránit nemohl a Murthang (promin nemůžu si vybavit

jak se píše) - tak nějak jsem si ho i představovala.

A ted nezaujatě. Příšerná kamera, chaotický scény a scenárista si s dějem

dělal co chtěl a to vše za přihlížení Paolinio!!! Je to amaterské a ubohé.

I když nevím v čem někteří kritici vidí vykrádačku Pana prstenů, protože to

Pánů prstenů nešahá ani po kotníky a Harrymu Pottrovi jakbysmet... Já si

vždycky myslela, že drak je rychlejší než kůň, asi jsem se splela, protože

v jednu chvíli se Brom dívá jak Safira letí nad ním a najednou je tři

kilometry před nimi, když mu hrozí velké nebezpečí, cha cha..., a oni mu

jen tak tak přiletí na pomoc. Když příjde ta "velkáů bitva na závěr, tak

čert aby se v ní vyznal. Člověk ani pořádně neví, jak vlastně dokázali

porazit urgalskou armádu, která tam ani není pořádně vidět.

Můj závěr zní, že je to nejhorší film podle knižní předlohy,jaký kdo kdy

viděl. Teda pro ty co knížku ani nečetli je to takový odpočinkový film, u

kterého ani pořádně neví o co šlo. Ale pro ty co ji četli, je to vyložená

katastrofa a jěště těd je mrzí že na to do kina šli.

Takže ti Blanch radím zůstan raději u knížky, pokud si nechceš zkazit

dojem z knížky.

115 Blanch Blanch | 11. února 2007 v 2:30 | Reagovat

Ne,d ívala jsem se, ale nic jsem z něj nechtěla :)

116 Blanch Blanch | 11. února 2007 v 2:31 | Reagovat

a ten mail mi nemusíš přepisovat, já ho mám stále v mailu, ale ještě jsem ho neotvírala..teda otvírala, ale nečetla celý, já teď měla plno jiné práce, mám tam ještě hromadu nepřečtených mailů.

Jen sjem jí v rychlosti odepisovala, že jsem už na tom filmu byla začátkem ledna :)

117 Blanch Blanch | 11. února 2007 v 2:40 | Reagovat

ne, dívala jsem se na ten seznam, ale nic jsem z něj nechtěla.. já ty filmy podle názvu neznám, teď, když si mi je přiblížila, tak už je mi jasné, o co jde...opakuji se...NEMLUV TAKHLE VEŘEJNĚ O TOM...JÁ BYLA KVŮLI TOMU NA POLICAJTECH :))) Kvůli kopírování a vymákli si ěm právě přes net! Piš kdyžtak přes mail takové věci, já si maily čtu, nemysli si :)))

118 Lebel Lebel | E-mail | Web | 11. února 2007 v 13:41 | Reagovat

Tak se jukni na: http://www.csfd.cz/ - tam jsou stručné přehledy filmů, jech obsahy, kdo tam hraje, něco o hercích, filmografie herců, režisérů atd. Jinak, moc se omlouvám, jestli dělám problémy. Tak kdyžtak ten koment smaž. :)))

119 Blanch Blanch | 11. února 2007 v 18:09 | Reagovat

ty stránky znám, občas tam chodím :) Hlavně teda se dívat na biografie a filmografie herců... ale ten nový vzhled se mi moc nelíbí, nejhezčí byl ten béžový.

120 Jean Jean | E-mail | Web | 18. února 2007 v 1:11 | Reagovat

super kapitolka :)

už se těším na další

121 Severka Severka | Web | 20. února 2007 v 20:22 | Reagovat

Blanch (konečně): A já si říkala, kdo vytvoří název na "D", je mistr ;).

122 Severka Severka | Web | 20. února 2007 v 20:24 | Reagovat

Sorry, tak na "Ď" !

123 darken darken | 5. března 2007 v 20:09 | Reagovat

Je to fakt pekný!!! Moc se těším na další kapitolku.

124 asaj asaj | 21. dubna 2007 v 22:41 | Reagovat

supa =) kdypak bude dalsi kapca?

125 Blanch Blanch | 22. dubna 2007 v 1:46 | Reagovat

??? Já už jsem se dávno přesunula na stránky: blanch.own.cz ..tam to máte do 15. kapitoly a 16. je na fanfiction.potterharry.net.... ale už tak od února už tam jsem...

126 Ice Ice | E-mail | Web | 12. června 2007 v 16:00 | Reagovat

Nevim, jestli čteš každej komentář, ale tenhle by tě mohl zajímat.

Harry v jednom místě říká, že si o něj Hermiona s Ronem budou dělat starosti. Hermiona asi jo, ale co Ron, kterej je už 3 roky po smrti?

Jinak jako vždycky super. :o)

127 Blanch Blanch | 12. června 2007 v 17:23 | Reagovat

tady totiž není první kapitola, která je na fanu, přepisovala jsem ji :)

128 Blanch Blanch | 13. června 2007 v 0:42 | Reagovat

teda druhá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.