1. A jako Azkaban

12. prosince 2006 v 22:43 | Blanch |  + Acta est fabula
Takžeš dobřeš...1.kapitola přichází...

Jak dlouho tu jsem? Jak dlouho už jsem neviděl denní světlo a slunce na nebesích? Je to horší než noční můra. Nenávidím se, nenávidím svého otce, nenávidím Snapea a hlavně nenávidím lorda Pána zla, protože díky jeho přičinění, hlavně, jsem tady. Jak dlouho už je tomu, co mě vyčíhli bystrozorové a co mě soud poslal šupem do Azkabanu? Netuším. Nikdo se ani neobtěžuje mi odpovídat na tak základní otázky jako je: kolikátého je dnes?
Je tu strašná zima. Všechny věci mi vzali a zůstal mi jen tenhle zasmrádnutý pruhovaný mundúr. Do cely mi proudí jediné světlo z malého okénka těsně u stropu, na němž jsou mříže. Nevidím skrze něj, ale aspoň poznám podle svitu, zda je noc nebo den. U protější zdi mám něco, co si naivně říká postel. Nikdy v životě jsem nespal na něčem tak ohavném, ale pořád je to lepší, než dávat záminku krysám, aby mě ohlodávali na podlaze. Je tu strašná zima, deka, která je na posteli, strašně hryže a nedivil bych se, kdyby ji pletli z kopřiv. Všechno je tu děsivé nechutné a nepohodlné. Ale to je holt Azkaban, jediné kouzelnické vězení. Když chci na záchod, zbývá mi jediné…vybral jsem si pro to nejvzdálenější roh u okna, aby se to tam trochu provětralo, ale stejně je nechutné hledět na své vlastní exkrementy. Jídlo nestojí za nic. Včera mi například přinesli takovou nažloutlou vodu, v níž plavalo cosi neidentifikovatelného, údajně to byla bramborová polévka. Den předtím jsem zase dostal aspoň týden starý okoralý chleba, který už mírně plesnivěl a k tomu nahnilé jablko. Život zde je horší než v pekle! Že já jsem si vybral zrovna tuhle stranu břehu, dodnes toho lituji. To Potter! Je to Potterova vina, nenávidím ho…nenávidím a…kdyby jen věděl, zmetek jeden! Musím vytěsnit z hlavy myšlenku na něj! Však já se jednou pomstím, jednou se mu pekelně pomstím a bude litovat všeho, co mi kdy udělal i neudělal!
Dneska venku prší. Nevidím tam, ale slyším dešťové kapky, jak narážejí do stěn a vidím několik pramínků vody, jak stékají skrze mříže ke mně do cely. Je tu mnohem větší zima než obvykle. Nemám ani ponětí, jaké je roční období. Jsem tu už tak dlouho, že jsem si přestal odškrtávat dny na zdi a jen se utápím v každodenní melancholii. Jediným štěstí pro mě, že jsme stále ještě psychicky a duševně v pohodě, je, že v Azkabanu už nezbyl jediný mozkomor. Vězení teď hlídají školení bystrozoři, kati a různí příslušníci ministerstva kouzel. Všechny mozkomory si totiž na stranu přetáhl Temný pán.
Slyším kroky, jak se blíží chodbou k mé cele. Že by návštěva? Kdo by mě navštěvoval? Už pekelně dlouho jsem nepromluvil s živou duší, umím to ještě vůbec? Ponořuji se každý den do svých myšlenek, ale..jdou mi souhlásky a samohlásky přes jazyk?
Dva páry bot se zastaví těsně před mou celou. Nevidím tam, protože výhled mi cloní dveře, ale slyším hlasy.
"To je dobrý, Ede, už můžeš jít. Počkej na mě venku, dovnitř už půjdu sám…"
"Jste si jistý, pane?"
"Samozřejmě."
Ten hlas, ten hlas přece znám. Poznám ho, ale…komu patří? Nedokážu si dát dohromady dvě a dvě. Až pak..dveře se otevřou a do cely vstoupí v plné kráse samotný… Potter. Vyjeveně vytřeštím oči a samým šokem usednu na polorozpadlou konstrukci postele. Je to vážně on? Je téměř k nepoznání. Tolik se za tu dobu změnil! Ale ano, je to on. Poznávám ho. Stále ty brčálově zelené oči, stále ta jizva ve tvaru blesku na čele a pořád ten stejný výraz. Sice je o něco vyšší, ale postavou by taky seděl.
"Tak se zase setkáváme," pronese tichým hlasem Potter a vpíjí se svým zrakem do mých očí. Nevím, zda mám být naštvaný nebo mám být rád? Už tak dlouho na mě nikdo nemluvil. Ale že to teď musí být zrovna Potter, to je snad osud nebo co…kdyby věděl.
"Snad si za tu dobu neoněměl, Malfoyi!"
To víš, že jo, Pottere, nechám se zrovna nachytat na tak blbý pokusy o konverzaci. Ale co když máš pravdu? Třeba jsem oněměl. Já sám nevím, jestli ještě umím mluvit.
"Asi tě zajímá, proč jsem tady!"
Možná Pottere, ale možná taky ne. Samozřejmě, že mě zajímá, co tu pohledáváš, ale Malfoyové nikdy neklesnou tak nízko, aby se zvědavě vyptávali, takže buď mi to sám řekneš nebo vypadni.
"Hm, koukám, že ses rozhodl mlčet. No, uvidíme," řekne černovlasý chlapec, který přežil a přistoupí ke mně blíž.
"Nebudu to zdržovat, nemám na práci jenom tebe. To víš, jsem bystrozor, hodně se toho změnilo, zatímco si tady hnil kvůli své zradě. Já dodělal školu a je ze mě teď jeden z nejlepších bystrozorů v celé Anglii. Ale to tě zřejmě tak moc nezajímá. To já jen pro ten efekt, aby si viděl, jaký je mezi námi rozdíl, kam jsem to dotáhnul já a kam si to dotáhnul ty, smrtijede!"
V žilách mi začalo vřít, ale nehodlal jsem se nechat vyprovokovat, protože Potterovi šlo úplně jasně právě o tohle. Chtěl, abych po něm řval, abych vypěnil, abych mu vrazil nebo udělal aspoň něco, ale já se nehodlám vzdát a nenechal jsem ani průchod svým afektům skrze mou mimiku. Jen ať si hledí na kamennou tvář, já se jen tak nevzdám, zvlášť ne tobě, Pottere!
"Nebudu už chodit kolem horké kaše, Malfoyi. Mám na tebe jen jediný dotaz. Kde se skrývá Snape? Řekni mi to a já se postarám o to, aby byl tvůj trest zkrácen. Vyzraď mi jeho působiště a možná tě dostanu ven na podmínku. Vím, že si nikoho nezabil, mohl bych to uhrát na pomatení mysli nebo ovládnutí imperiem, ačkoliv tomu by nevěřil ani ten největší hlupák. Víš, že máš celu nedaleko svého otce? Má ji na stejné chodbě, tam vzadu," ukázal drze prstem, "na druhé straně. Kdyby ses mohl podívat do chodby. Viděl bys jeho dveře, ale ty neuvidíš, pokud mi neřekneš, co chci!"
Popravdě, sám jsem na tento dotaz neznal odpověď, protože místa, kde se smrtijedi schovávali, byla pokaždé jiná, aby se právě mohli vyhnout podobným situacím jako je tato. Opravdu si ti hlupáci z ministerstva myslí, že bude Temný pán tak bláhový a setrvá na jednom místě, aby ho mohli při jedné příležitosti jeho kdysi věrní smrtijedi zradit, když je budou vyslýchat? I kdybych tu odpověď znal, neřekl bych to. Ale musím přiznat, že na to Potter šel dobře. On moc dobře věděl, že miluji pohodlí, miluji svobodu a všechno s ní spojené. Že mám rád teplé peřiny, horkou koupel, čisté povlečení, pohodlné koberce, že mám rád honosné snídaně do postele, pohodlné oblečení a že mám rád svoje pohodlí a bohatství. Ví, kam má namířit svůj jedovatý šíp. Zřejmě jsem svou grimasou dal najevo, že se opravdu trefil, protože se škodolibým úsměvem pokračoval.
"Budeš moct být zase doma. Malfoy manor bylo sice zkonfiskováno, ale mohu se zařídit o to, aby ti byl tvůj majetek navrácen. Pokud budeš zbaven viny, vrátíš se domů, tvoje jméno očistí, ty budeš zase moci nadávat svým domácím skřítkům, terorizovat mudlovské potomky a budeš volný, přesně tak, jak chceš být."
Volný? Vážně volný? Zbaven viny a že mi bude navráceno dědictví? Nevěřím mu, on lže. Potter lže. Jeho nebelvírská chrabromyslnost je ale zase druhá věc, Nebelvírští přece nelhali, nikdy, pokud nešlo snad o život. Nebo snad někomu o život jde? Hraje to na mě? No jistěže to hraje. Proč by tohle všechno jinak dělal? Nenávidí mě. Nenávidí do morku kosti. Nejraději by mě zašlapal do země, tak proč tahle komedie? Objevení Snapea pro něj musí být hodně důležité, když si chce hrát na kočku a myš.
Ale já nic neřeknu. Nejsem zrádce. Vlastně ani nemám co, nevím, kde jsou, maximálně bych mohl říct, kde se schovávali po dobu, když jsem byl smrtijedem ještě já sám. Ale nejsem zrádce, i když bych mnohem raději byl teď na té druhé straně spolu s tím zatraceným Vyvoleným klukem, ale prostě to nejde. Ať už jsem zmetek jakýkoliv, Snapea bych nezradil, přece jenom jsem ho většinu života měl rád. A Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit by mi to dal pěkně sežrat. Takže ne, díky, Pottere. Raději budu hnít tady, ale fyzicky v pořádku, než aby mě pak Temný pán odkrouhnul.
"Máš strach, že by se ti někdo ze smrtijedů pomstil? Třeba samotný Voldemort?"
Sakra, čte mi snad myšlenky? Potter přece nikdy neuměl nitrozpyt. Zato já ano..tak proč se mu nedokážu podívat do hlavy, abych zjistil, proč to dělá? Jsem na to příliš slabý a moje moc je slabší, čím déle trávím čas tady. A bez hůlky je to..na dvě věci.
"Nemusíš se obávat. Postarám se o to, abys byl v bezpečí. Uschováme na nějaký čas někde, kde tě nikdo nenajde, zpečetíme to Strážcem tajemství. Můžu jím být já sám a ty víš, ať už tě nesnáším sebevíc, že bych tě nezradil, pokud bys mi pomohl. A už vůbec bych z vlastní vůli neřekl něco někomu tam od vás z té smrtijedské chátry.
Vzedmul se ve mně vztek. Jak se opovažuje mým přátelům říkat chátra? On sám je taková chátra, jak si jen dovoluje…
"Buď v klidu, Malfoyi a nevztekej se. Jen mi řekni, co chci vědět. Kde se schovávají smrtijedi a kde je Severus Snape, ten zrádce a lotr?"
Jediným zadostiučiněním je mi to, že Potter zřejmě začíná vzteky rudnout, protože má odpověď nepřichází.
Pokročí o dva kroky blíž, až je těsně u mě. Co to má znamenat?
Chytí mě za mundúr pod krkem a obroučky svých brýlí téměř tře o můj obličej. Dívá se zpříma do mých očí a moje srdce se silně rozbuší. Je tak blízko. Je to…nesnesitelné?
"Naposledy. Kde je Snape?"
Mlčím. Chvíli čeká, ale nemá šanci. Ne, dokud budu při smyslech. Za to dám krk!
Naštvaně mě odhodí, přičemž se hlavou bouchnu o zeď a sesunu se k zemi. Ze zátylku mi přitom srší krev. S nesnesitelným výrazem mávne ledabyle hůlkou a rána je pryč.
Neohroženě se mi vpije do očí a výhružně tlumeně zasyčí, "Já se vrátím!" Bouchnutí dveří bylo pro dnešek konečné. Potter odešel a já jsem složil svou první zkoušku.
***
V poslední době se počasí asi zbláznilo, poněvadž venku už několik dní v kuse prší. Zpoza dveří jsem zaslechl dunivé kroky. To je určitě zase Potter. Několik dní tady nebyl. Slíbil, že se vrátí a zřejmě to hodlal dodržet. Co ho sakra nutí to dělat? Co se tam venku děje? Strašně mě ničí, když nemám žádné informace zvenčí.
Můj žaludek zakručel. Přestože dneska mi k obědu přidělili dokonce něco poživatelného. Musím přiznat, že mi snad po několika měsících, týdnech..půl roku..sám nevím, jak je to dlouho, chutnalo. Byla to jakási hrachová kaše, ale kupodivu měla opravdu chuť jako hrachová kaše a dokonce tak i vypadala a světe, div se, dostal jsem k ní čerstvý chleba, což se mi snad ještě za celou dobu mého pobytu zde nestalo.
Dveře se otevřely. A v nich sám pan dokonalý se svým monopolem na jedinečnost.
"Ahoj Draco, tak co, budeš dneska mluvit?"
"Ano," vyletělo mi z úst dříve, než jsem vůbec začal přemýšlet nad odpovědí. Co to ksakru mělo znamenat? Nevšiml jsem si, že by na mě Potter použil kletbu Imperio. Navíc, on je příliš čestný na to, aby na mě použil zakázanou kletbu, tak co se to sakra děje.
"Jistě teď přemýšlíš nad tím, jak je možné, že jsi proti své vůli odpověděl. Na to je jednoduchá odpověď, příteli," zazněl ostře, "chutnal ti dneska tvůj oběd? Sám jsem zařídil, aby ti chutnal, kór, když bylo důležité, abys ho snědl, protože se v něm příhodně nacházelo Veritasérum. Ten čerstvý chleba jsem kupoval sám a ta kaše..na můj příkaz ji dochutili, aby si jí neodolal."
"Ty hajzle!" vylétne ze mě dřív, než bych já sám čekal a vrhnul jsem se mu na krk. Potter ustoupil a já dopadl na tvrdou zem. Rudý vzteky jsem zaťal pěsti. Tak takhle to je. Veritasérum, proč mě to sakra nenapadlo? Vždyť mi to mohlo dojít, že když nebudu chtít mluvit, tak mě k tomu jednoduše donutí tímto způsobem a vůbec mi nepřišlo divné, že jsem dneska jedl něco, co se nejen tvářilo jako jídlo, ale náhodou to i jídlo bylo. Jakožto Malfoyové bývají za každých okolností chladní a ovládají se, dneska mi to prostě nešlo.
"Takže to zrychlíme. Kde se schovává Snape a kde se schovávají ostatní smrtijedi či snad samotný Voldemort?"
"Nevím," projede mi skrze zuby a snažím se přitom ovládat. Snažím se nic neříct, ale nejde to. Veritasérum je silnější než já.
"Opravdu to nevíš? Jak je to možné?!" otáže se znovu Potter.
"Pán zla co chvíli mění svá stanoviska, není takový hlupák, aby byl stále na jednom místě, když ví, že je tu možnost, že ho někdo vyzradí. Předpokládá, že dokonce nastanou takové situace jako je tato, Pottere a nikomu neříká dopředu, kam se příště přestěhuje," dýchám zhluboka, snažím se bojovat se sebou samým a nebýt tak výřečný, ale konkrétní otázka si holt vyžádala konkrétní odpověď.
"Dobrá, vím, že mluvíš pravdu," Potter mě obkroužil a díval se na mě znechuceně. Stále jsem se ještě nezvednul z chladné země, ale aspoň jsem se vysoukal do sedu.
Prosím všechny svaté, aby se Potter nezeptal na něco, co by mě zdiskreditovalo nebo nějak vyzradilo. Určitě by to nechtěl vědět a i já sám jsem se za ta léta naučil proti sobě v tomto ohledu bojovat.
Potter chvíli chodil dokola, ale bylo na něm vidět, že ještě nemá v plánu odejít. Chvíli bylo ticho, ale pak proťal ten klid svým dalším zvídavým dotazem.
"Proč ses přidal na stranu zla? Proč si šel druhou cestou a přidal ses k Voldemortovi, Malfoyi?!"
Nenávidím ho! Už jsem říkal, že ho nenávidím? Čte mi myšlenky, on mi je vážně čte, jinak by nevěděl, že se má zřejmě zeptat zrovna na tohle. Je se mnou amen.
Snažím se bojovat, zatnu zuby a spojím pevně rty, ale marně, načež z nich vyklouzne tiché: "Kvůli tobě!"
Potter zastaví. Výraz v jeho obličeji se najednou vytratí a nahradí jej naprosto překvapený údiv. "Kvůli mně? Jak to myslíš?"
"Musel jsem tě ztratit z očí, vyhnat z hlavy, "sypalo se najednou ze mě proti mé vůli, nikdy bych přece nic takového neřekl. "Zničit dřív, než zničíš ty mě!"
"Sakra, jak to zase myslíš?" zopakoval svůj dotaz.
"Byl jsem tebou příliš posedlý, příliš si mě zajímal. Chtěl jsem tě vyhnat ze svých myšlenek, ale nešlo to," aspoň, že Veritasérum povoluje říkat polopravdy a dvojsmysly. Třeba Potterovi nedojde, jak jsem to myslel. Mě samotného překvapilo, že to tam ve mně ještě kdesi je. Vždyť já ho nenávidím! Zničil mi život, všechno je to jeho vina! Nikdy nebyl příliš vnímavý, tak mu třeba nedojde, že…
"Cože? Malfoyi.. Jak si mnou byl posedlý?"
Sakra, musel se ptát zrovna na tohle? Automaticky jsem otevřel ústa a ta slova z mých rtů plynula samovolně, aniž bych se o to přičinil. "Příliš si mě přitahoval, chtěl jsem tě, ale to bylo nepřípustné, zvlášť pokud se to týká Malfoye. Skrýval jsem to za clonou zášti, bylo jednodušší tě nenávidět, ale ve skutečnosti jsem tě vždycky miloval. Musel jsem někam utéct, někam se schovat. Pán zla byl velkorysý. Věděl to o mně a slíbil mi pomoc. V jeho společnosti jsem na tebe tak nemyslel, Pottere. Díky němu se to ze mě postupně vytrácelo. Všechny ty myšlenky jsem vytěsnil.Byl jsi..pryč." Automaticky jsem sklonil hlavu a čekal útok. Jak se proboha mohlo něco takového dostat skrze moje rty! Už to dávno není pravda. Potter je jen zmetek, nenávidím ho celým svým srdcem a už nikdy to nebude takové jako dřív. Nechápu, jak jsem jej mohl milovat. Vždyť se na něj stačí podívat..je to už dávno někdo jiný. Je to už dospělý chlap. Vypadá sice skoro stejně, až na ty vousy na bradě, delší vlasy a má jiné brýle, ale jinak je to pořád on a pořád je stejně namyšlený a samolibý. Stejně tvrdohlavý a stejně nesnesitelný. Nenávidím ho! Nenávidím, nenávidím a nenávidím! Jednou bude ta pomsta sladká! Tomu věř, ty špíno!
Jelikož se mi nedostává žádných ran, přiškrceně zvednu hlavu a můj pohled se střetne s tím Potterovým. Stojí tam zkoprněle jako tvrdé Y. Nic neříká a tváří se…divně. Najednou se sebere a beze slova se vytratí z mojí cely. Nezapomene přitom hlasitě třísknout s dveřmi. Slyším už jen, jak pár bot se s dunivými, zřejmě naštvanými kroky vzdaluje do nedohledna.
Opravdu je tam někde na chodbě můj otec?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nosic Nosic | 13. prosince 2006 v 8:39 | Reagovat

další další, šup šup... zčíná to docela slibně

2 LUCKILY LUCKILY | 13. prosince 2006 v 11:10 | Reagovat

To jo, jeto hodně zajímavý...

3 kadla kadla | Web | 13. prosince 2006 v 11:46 | Reagovat

moc zajímavý a hezký...těším se na pokračování

4 cloverdee cloverdee | 13. prosince 2006 v 12:17 | Reagovat

No vida...takže moje intuice mě nezklamala=O) Opravdu nejsem zklamaná, spíš naopak, přímo nadšená(nikdy bych nevěřila, že tohle někdy řeknu=o)). je to vážně..skvělé? Nevím, žádné slovo se mi na to nehodí. Prostě jsi mě tím dostala. To je ono. Strašně moc se těším na pokračování, a jelikož ses do té povídky zamilovala, doufám, že bude co nejdřív a jsem strašně ráda, že jsem se nejspíš zamilovala do té samé=O) Máš opravdu origoš nápady, ale to je koneckonců známá věc. jenže já prostě nemůžu neokomentovat to, že mě lákal slash a po přečetní s emi dokonce líbí a to tak, že to vypadá, že se dostane na můj top seznam povídek=O) Opravdu zajímavé...Takže ti děkuji, Blanch, za nevšední zážitek a těším se na pokračko=O)

5 kadla kadla | Web | 13. prosince 2006 v 12:25 | Reagovat

ahoj Blanch,

chtěla jsem se tě zeptat zda tě mohu přidat na rozjíždějící se stránku ( spolecenstvipott.blog.cz ) ,která by měla sloužit jako taková encyklopedie povídkářek/ů. Více informací si můžeš přečíst na již zmíněných stránkách.

Pokud by jste měl někdo další z autorů taky zájem.Tak může se přihlásit.

6 Eillen Eillen | 13. prosince 2006 v 13:05 | Reagovat

Já tě Blanch zabiju. Jedna kapitola a už vím jistě, že to zase dočtu.

7 zuzu zuzu | 13. prosince 2006 v 13:05 | Reagovat

aj ja chcem uz dalsiu!!!!

8 MARTIN12 MARTIN12 | Web | 13. prosince 2006 v 14:05 | Reagovat

Vůbec mě nevadí,že ted' nebudeš pokračovat v povídce za soumraku krve ale hlavně pokračuj v tomto.Je to moc skvělý a těším se na další kapitolu!!

9 Majdaaa Majdaaa | E-mail | Web | 13. prosince 2006 v 14:53 | Reagovat

super

10 Nancy Nancy | 13. prosince 2006 v 15:02 | Reagovat

Takže, že tě miluju už jsem ti řekla v úvodu, takže to ti říct nemůžu, asi bych si nejdřív měla rozmyslet, co vůbec chci napsat :)

No, myslet už mi dneska nejde, takže prostě stačí, když ti napíšu komentář, abys věděla, že jsem kapitolku přečetla a že už tu povídku miluju :)

11 cirí cirí | 13. prosince 2006 v 15:36 | Reagovat

no to je překvápko co se z toho vyklubalo ,fakt dobrý.Měla bych tu ale pár drobných přípomínek,doufám že se na mě za to nebudeš zlobit.1.PŘIROVNÁNÍ "co se naivně tvářilo jako postel"to naivně mě fakt příde ...hm.no prostě pitomý nemíslím že by zrovna azkabanský postele byly naivní.občas se používá takoví to "vzdáleně připomínely nebo tak 2.to jak se tam ten Malfoy sunul a prýštila mu z hlavy krev nebo tak nějek jeuž taková zavedená nicmoc fráze ale v tý 1. osobě to vyznělo fakt divně3.nevim jestli to víš nebo to sem už někdo napsal aje vartisérum má v orig. HP úplně jiný účinky,příde mi to jako docela vážná závada.to by možná byla lepší kledba,hm to je ale taky blbost,to bys přišla o zápletku s jídlem ...tak já rači už mlčím .Mám toho to ještě víc ale už sem toho řekla víc než dost.fakt se na mě nezlob

12 Francis Francis | E-mail | 13. prosince 2006 v 15:55 | Reagovat

Pěkná povídka. Doufám, že nás nenecháš dlouho čekat na pokračování. ;-)

13 Blanch Blanch | 13. prosince 2006 v 16:11 | Reagovat

:)) páni...vy se na mě nezlobíte, že odsouvám jiné povídky a povyšuji tuhle? No..než moje láska ke slashi ochabne(to asi nějakou dobu potrvá, jestli se tak vůbec stane), tak nevím, co budu dělat..každopádně vám všem děkuji :))

Nancy taky tě miluji :)))

cirí :))) asi si nepochopil(a) pointu..nepsala jsem, že je postel naivní...není to přirovnání, pokud si všimneš, ale personifikace, že se tvářila naivně... jako, že někdo by si "naivně" mohl myslet, že to je opravdu postel, když to vlastně postel je, ale nevypadá na to..takhle je to myšleno, takže dál...

Odkkdy má veritasérum jiné účinky? Je to lektvar, který se podává, aby se zjistila pravda, ten, kdo jej pozře, tak za každých okolností musí mluvit pravdu a odpovídá podle pravdy..zřejmě jsi špatně informovaná...kuknzí na lexicon. Veritaserum tzv. lektvar pravdy...použili jej ve čtvrtém díle, vzpomeň si...takže nevadí... já "tvé připomínky" chápu, jak to myslíš, ale měnit je nebudu, stojím si za tím, co jsem tam napsala, protože je to správně :)

14 Nosic Nosic | 13. prosince 2006 v 16:12 | Reagovat

blanch? myslíš, že bych tě mohl poprosit o autogram? nebo o použité ložní prádlo či tak všelijak podobně?

:-D

15 Alča Alča | 13. prosince 2006 v 16:43 | Reagovat

Ahoj Blanch

Perfektně napsaný...Moc se mi to líbí a doufám, že co nejrychleji dodáš další kapitolu...Nevím jak to děláš, ale stačí chvíle čtění a dokud si to nedočtu nemůžu dělat nic jinýho...;)Umíš moc hezky psát...

16 míša míša | Web | 13. prosince 2006 v 16:51 | Reagovat

Dobrý! Už se těším na další kapču!!!

17 LUCKILY LUCKILY | 13. prosince 2006 v 17:03 | Reagovat

Cirí, neměj kecy, buď ráda, že Blanch píše... Raduj se s náma... A podle mě to bylo skvělý!! Nemám žádné připomínky... :D

18 Melodye Melodye | Web | 13. prosince 2006 v 17:26 | Reagovat

Blanch super povídka :)) Musím říct že v koncem jara a léta, mě popadla úplně stejná věc, jako tebe teď :)) Jediné co jsem v té době četla byl slash a to pár Draco/Harry... Od tý doby tak Draco patří k pojim oblíbeným postavám =) Tahle kapitola mi něco připomínala ;) Myslím že jesm něco podobnýho četla.. Ale stejně se moc teším na pokračívání :))

P.S. Neznáš nějaké autory, kteří píši slash s párem D/H??? Díky :))

19 Elánius Elánius | E-mail | Web | 13. prosince 2006 v 17:33 | Reagovat

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!!!!!! Vynikající začátek. kdy bude další:-))

20 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | 13. prosince 2006 v 17:34 | Reagovat

http://extrakaky.blog.cz/0612/soutez

Koukni a byla bych vděčná kdybys se zúčastnila dík

21 Blanch Blanch | 13. prosince 2006 v 17:46 | Reagovat

Nosici :)))) na co by ti to bylo? :)

LUC ale to nebylo pěkné, já jsem ráda, že si taky někdo postěžuje...aspoň to není streotyp(ježiši, to znělo snobsky...oh...), prostě..za kažsý komentář jsem ráda, ať už je s výhradami, kritikou nebo ne...jsem ráda, že mi jej napsala...každý nevnímá ty napsané věci stejně jako já :)

Mel já jsem vlastně slash začala více číst taky tak nějak kolem června :)) Tehndy jsem napsala Přítel/Příteli můj... ale četla jsem ještě RL/SB a SS/HP... ale teď už jedině tento druh :)) Mel ne...co ti přípomínala..rychle mi to najdi...já si totiž nejsem vědoma, že bych tohle někde četla..aj...to mě teda "štve"...zjistíš mi, prosím, kde to někdo má? sím, sím...

autory? Estriel určitě znáš... a teď mi dochází..neměla ona náhodou nějakou povídku, kde se Harrymu Draco vyznal v cele z lásky? Sice to byla jiná situace a mělo to jiný konec a tak podobně, ale myslím, že ona měla něco takového, nepletu se? Já teď nevím..já toho už přečetla tolik, že už si nedám ani dvě a dvě dohromady, už nevím, co je čí a jestli jsem si to třeba nevymyslela nebo tak..mám v tom zmatek...jen vím s jistotou, že Estriel patří moje oblíbené: Harlekýn, Espirite a Malfoyesque a ostatní díly...

Jinak..rozhodně doporučuji na fanu LAURU... a KALDORU, dále M.R.K.E.V a Bryghtminka..(snad jsem to napsala dobře)...na ty se urči mrkni...

22 Veverca Veverca | 13. prosince 2006 v 17:51 | Reagovat

Super, fakt umíš zvednout náladu, už se těšim na pokráčko;-)

23 Melodye Melodye | Web | 13. prosince 2006 v 18:08 | Reagovat

Díky :)) bylo to ještě na starým fanu, autory jsem nečetla jen když jsem viděla že je to slash Draco/Harry hned jsem to četla.. A zde se přiznávám i od 18-ti let, i když mě to čeká na až za 3 a půl roku ;) Pokusím se to zjistit, ale nic neslipuju. Jo Estriel to ona má tu zásluhu, že jsem začala číst slash :)) Esprite jedna z mých oblíbených...Lauru od tu už jsem začala číst a ta má taky super povídky :)) Kaldoru a ty ostatní, tak se mrknu :))

24 Melodye Melodye | Web | 13. prosince 2006 v 18:13 | Reagovat

Blanch má bohužel špatnou zprávu nenašla jsem to, ale to snad nevadí...

25 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | 13. prosince 2006 v 18:15 | Reagovat

to by zase tak nevadilo namusela bys psát něco nového stačilo by mě poslat nějakou starou věc s tématem Harry Potter a jen ji zveřejnit i na mých stránkách :-)

26 varmuzka varmuzka | E-mail | Web | 13. prosince 2006 v 18:38 | Reagovat

áááh...já se tady rozpustím, doufám že brzo přidáš další kapitolu, protože to vypadá moc zajímavě....

27 cirí cirí | 13. prosince 2006 v 18:45 | Reagovat

ne neboj já chápu účinky vertiséra velmi dobře.chtěla sem poukázat na tože se jinak projevujou účinky. že kdzš tak dobře znáš 4.díl tak určitě víš Skrk byl při výslechu po použití vertiséra jako ve snách a vůbec mu nevadilo že prozrazuje tajemství,vůbec se nasnažil odporovat ,nevnímal okolí.Proto sem si myslela že kdybysi tam měla místo vertiséra kletbu Imperius bylo by to vhodnější,protožete se vzdorovat dá.pochpila sem jak to s tou najivitou myslíš(už předtím) ale furt si myslím že je to špatně formulovaný.

28 cirí cirí | 13. prosince 2006 v 18:48 | Reagovat

LUCKILY:přeskoč se

29 Morrigan Morrigan | Web | 13. prosince 2006 v 18:55 | Reagovat

Začíná to poutavě. Líbí se mi využití 1. osoby v téhle povídce, protože mnohem více vyniknou pocity, o kterých to zatím podle mě bylo.

Ten první odstavec, kde jsi popisovala Dracův pobyt v Azkabanu. Možná by se to dalo napsat ještě více vyhraněně, ale i takhle to zní dobře a čtenáře donutí číst dál.

Jen mě trochu mrzí, že následkem toho, že se Draco neodvažoval na Harryho tvář během svého proslovu podívat, je to ochuzené o jeho reakce, ale myslím, že jeho odchod vypovídá sám o sobě. O tom zmatení, jaké musel cítit.

Rozhodně si přečtu další kapitolku. Jen tak dál.

30 Lucy Lucy | 13. prosince 2006 v 19:05 | Reagovat

cirí: no nevím...asi máš pravdu, že se projevily účinky ve filmu jinak... ale nejsem si jistá, jestli to filmaři nepochopili špatne... A stejne neni to jedno? Nejde tady o ucinky, ale o to co Draco na sebe prasknul a jak se to bude dal vyvijet...jestli to chudacek Harry rozdycha.... Draco se mi jako postava libi, ale ten tmavovlasy mi nejak zacina lezt krkem... no ale povidka zacina hoooooodne zajimave!!!! Ale dalsi chvaly psat nebudu..az pozdeji!!!

31 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | 13. prosince 2006 v 19:14 | Reagovat

Všem: http://extrakaky.blog.cz/0612/soutez

Měním pravidla povídky může být na jaké koliv téma tak všem kteří píši i nepíší zkusit se musí vždycky neco :-)

32 Blanch Blanch | 13. prosince 2006 v 19:15 | Reagovat

Mel :( no, kdybys náhodou na to někdy narazila, dej, prosím, vědět..děkuji....já bych se na to ráda mrkla..

Eliz ne, fakt ne...to bych sama neskousla..každý by to znal...promiň, nemám zájem..z vícero důvodů..neber to osobně..odpověděla bych tak každému..

cirí není tam psáno, že byl ve snách..mimochodem, není nikde řečeno, že na každého to působí stejně..Skrk to řekl moc rád, protože to vlastně říct chtěl, netajil se tím..byl Voldemortovi plně oddán a i u Starostolce, než ho poslali kdysi do AZKABANU SE RÁD PŘIZNAL A S CHUTÍ..to je jiný případ...Draco v hloubce duše prostě nechtěl...snažil se bojovat sám se sebou, protože nechtěl, ale musel... Skrk chtěl..a rád jim to všechno pověděl...:)

Taxi mysli, že je to špatně formulované, nikomu jeho pocity přece nebudu upírat..je to individuální), já si za tím stojím..používám tohle slovní spojení snad už několik let :) Dokonce jsem to četla i v knížkách, je to úplně obyčejné spojení, nevím, co by na něm mělo být špatného... jako když řekneš...že se sluníčko usmívá? Je to stejný případ, to je holt personifikace nebo různé metafory, metonymie...apod. Nic zvláštního :)

Morr :))) je to tak záměrně, mám totiž svoje plány v další kapitole... musela jsem to napsat tak, aby Draco absolutně netušil, co si Harry myslí... :) Je to..."příhodné"...

33 MARTIN12 MARTIN12 | Web | 13. prosince 2006 v 19:19 | Reagovat

Podívejte na můj blog!!!Přidal jsem pokračování  k povídce HP a vítěztví zla

PROSÍMPROSÍMPROSÍMPROSÍMPROSÍM PROSÍM PROSÍMPROSÍMPROSÍMPROSÍMPROSÍM

DÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

35 Vojta - Sephiroth Vojta - Sephiroth | E-mail | 13. prosince 2006 v 20:06 | Reagovat

Perfektní. Fakt se ti to povedlo.

36 Šárka Theira McKonfrštová z Tlustovous Šárka Theira McKonfrštová z Tlustovous | Web | 13. prosince 2006 v 20:14 | Reagovat

Já nemám slov....Myslím, že tahle povídka nejde ohodnotit, protože všechno by bylo málo.....Strašně se mi líbí styl, jakym je to napsaný a jak už řekla Morrigan, ta 1. osoba je tam super. Vyniknou líp pocity a a ... To všechno už řekla Morrigan....:o)

37 Heather Heather | 13. prosince 2006 v 20:19 | Reagovat

Vojto?Ty hodnotíš Blanchinu povídku?Odkdy?

Máš u mně ty knedlíky :)

38 naty naty | 13. prosince 2006 v 20:47 | Reagovat

možná si teď budu trochu protiřečit - už se tešim jak to skončí...prostě na celou tu povídku...o čem přesně bude a tak...zároveň vim, že až skončí budu chtít, aby ještě pokračovala...tak je to vždycky...ne že bych chtěla jinej konec, ale prostě mě to baví a nechci přestat číst...ja už to vidim...ale stejně se fakt strašně těšim na pokračování a na konec...

39 Blanch Blanch | 13. prosince 2006 v 21:00 | Reagovat

:))) možná vás konec překvapí...no..i když...spíš asi ne...ale bude to neštěstí ve štěstí..nebo štěstí v neštěstí..zkrátka :))) Žádný Romeovský konec :) a děkuji vám..všem

40 Lebel Lebel | E-mail | Web | 14. prosince 2006 v 3:22 | Reagovat

Naprosto suprové. Už se moc těším na pokračování.

41 pajikas pajikas | E-mail | 14. prosince 2006 v 11:20 | Reagovat

hustýýý...... mocinky pěkný... fakt prosííím brzo další kapitolku....

42 Blanch Blanch | 14. prosince 2006 v 13:15 | Reagovat

budu se jednoručně snažit :)

43 Linbrethil Linbrethil | 14. prosince 2006 v 16:22 | Reagovat

Ahoj Blanch! Tou svojí láskou k H/D si mě úplně nakazila, dokonce si mi aspoň na čas vyhnala z hlavy Snapea... Ten začátek mi přišel takovej trošku kostrbatej viz. třeba lord Pán zla, ale pak mě ta povídka docela chytla a z konce mě už běhali "murrášky"... Jsem moc zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál... tak hodně dobrou inspiraci, ať nás dlouho nenapínáš:)

44 Blanch Blanch | 14. prosince 2006 v 18:18 | Reagovat

Lin lord Pán zla je zámerné..je to..cynismus :)

45 Linbrethil Linbrethil | 15. prosince 2006 v 20:00 | Reagovat

aha, tak chyba v pochopení... sorry:)

46 Tesia Tesia | 11. ledna 2007 v 15:35 | Reagovat

:) je to pěkný.. achjo.. jdu si přečíst pokračko.. mohla bys přestat psát tak že si přečtu jednu kapitolu a pak čtu všechna pokračování? xD

47 Marry Marry | 28. května 2007 v 17:51 | Reagovat

Většinou mám kecavou, teď ale nemám slov. Teda... pamatuju si, jak jsem odsuzovala ty slash obrázky(D/H). Považovala jsem je za "úchylný" . Ale napsala jsi to hezky a asi jsi tím docílila toho, že se začínám na tohle dívat úplně jinak.

48 Blanch Blanch | 29. května 2007 v 13:46 | Reagovat

vážně? Tak to je strašně pěkná odměna, že jsem tě k tomu donutila právě já.

49 Nikiiinkaaa Nikiiinkaaa | E-mail | Web | 28. července 2007 v 14:20 | Reagovat

Heh.. Malfoyovic famílie na kafe v Azkkabanu=D

Z toho dneska neusnu =D

50 Miri Miri | 2. října 2007 v 17:36 | Reagovat

jé,to začíná vypadat super...jdu číst dál

51 Zuzana Zuzana | 6. července 2011 v 1:26 | Reagovat

Až mi zostala zima z toho opisu Dracovej cely. Chudák chalan Harry bude mať o čom premýšľať :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.