Část 1.

5. srpna 2005 v 3:08 |  + Vlkodlakův cit
Poslední sedmý ročník a zároveň rozhodující ročník, kdy studenty čekaly zkoušky OVCE, Remuse velice děsil. Byl předposlední den prázdnin. On a Sirius byli u svého nejlepšího kamaráda Jamese. Vlastně Sirius už u něj bydlel druhým rokem, a Potterovi ho považovali za součást rodiny a brali ho jako vlastního syna, čili u něj to už nebyla žádná návštěva. Naopak Remus byl poslední tři týdny, musím dodat po úplňku, na prázdninách u Potterových.
Další úplněk vycházel na první den školy. Což ho moc netěšilo, poněvadž nestihne ceremoniál zařazování. Madame Pomfreyová ho bude opět muset zavést do starého stavení skrývajícího se pod vrbou Mlátičkou.
Nastal den, kdy se měli dopravit expresním vlakem do Bradavic. Když byli na místě, vložil své kufry Remus klukům do ruky: "Dejte mi je prosím na pokoj. Pozdravte Petra, uvidíme se v noci," mrkl na ně. Všichni věděli, co to znamená. Z jeho tří přátel se v pátém ročníku stali zvěromágové a potají chodili po nocích za Remusem.
Nemusel čekat dlouho, ve vlkodlačí podobě mu všechno utíkalo rychleji. Ani si to pomalu neuvědomil a jeho přátelé už byli u něj. Ve zvířecí podobě si nejvíc rozuměl se Siriusem, poněvadž psí domluva byla vlkodlakovi bližší, než domluva krysy a jelena. Ale i přesto se se svými přáteli domluvil. Byly to nejkrásnější časy jeho života.
Dnes se s klukama domluvili, že se projdou trochu po Prasinkách, strašně rychle jim to uběhlo. Než se nadáli, svítalo a z Remuse byl opět normální člověk. Ležel na posteli s potrhanými závěsy a jeho přátelé, ještě ve svých zvířecích podobách, leželi nedaleko od něj. Dnes úplně zapomněli na čas. Zapomněli, že by měli jít zpět na kolej, nečekaně tu usnuli.
První se probral Remus. Mnul si oči, koukl skrz polámané markýzy a ani si nevšiml, že jsou jeho přátelé stále tady. Zvedl se a omylem málem zašlápl Siriuse, který strašlivě zavyl.
"Promiň, Tichošlápku!" zívl. Najednou si však uvědomil, co se děje, "Tichošlápku ?? Co tu děláš, sakra," porozhlédl se po pokoji, "kluci, co tu děláte. Zaspali jste !! Už je ráno. Vstávejte !!"
James-jelen se vylekaně vzbudil. Během chvilky stál na svých lidských nohách: "A sakra, pánové, dneska jsme to přepískli. Co budeme dělat?" Koukl se na své hodiny: "Je půl šesté ráno. Do háje, co když si všimli, že nejsme na pokoji. Co když se to všechno provalí. Rychle, musíme jít!" Jeho hlas zněl hodně rozrušeně.
Všichni čtyři se rychle sebrali a co nejrychleji se pokusili dopravit na hrad. Aby se dostali nenápadně zpět, museli se zase přeměnit ve zvířata. Copak Petr, ten to měl nejlehčí, myši si téměř nikdo nevšimne, prostě si řekne, že na hradě jich musí být kopa. Ale aby se tu znenadání po pozemcích procházel pes a jelen? A ještě k tomu společně? Jelen se klidně mohl zatoulat ze Zapovězeného lesa, ale chování psů bylo na škole zakázáno. Remus si nemusel dělat vůbec žádné starosti, poněvadž nebyl zvěromág a Brumbál ví, proč se v tuhle dobu vyskytuje v prostorách školy. Kdyby jenom zjistil, jak neustále zrazuje jeho dobrosrdečnost a že své tři přítele téměř donutil, aby se stali neregistrovanými zvěromágy, musel by se za sebe neskonale stydět. Naštěstí se to obešlo bez jakýchkoliv problémů a aniž by si toho kdokoliv všiml, dostali se bezpečně zpátky na kolej. Jen Buclatá dáma byla poněkud rozmrzelá, když ji vzbudili.
"A jaké bylo zařazování, pánové? Nic jste mi neřekli."
"Jako každý rok, Reme.. i když, vlastně..," mnul si James bradu.
"Vlastně co?"
"Máme v koleji nějakou novou holku, co přestoupila asi nebo co," doplnil ho Petr.
"Nepovídejte. Jak se jmenuje ?"
"Hm. Náměsíčníku, tak to vážně netuším," ozval se Sirius, "ale znělo to jako nějaká kytka."
"A je fakt hrozně hezká!!"
"No, to je jediné, co tě zajímá Červíčku, co?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Glum Vlk Glum Vlk | E-mail | 1. března 2006 v 20:36 | Reagovat

Vypadá to hezky.

2 Verč@ Verč@ | E-mail | 7. června 2006 v 15:25 | Reagovat

hehe...sem zvědava

3 Lískulka Lískulka | 11. října 2006 v 18:54 | Reagovat

na začátek dobrý

4 @ka @ka | 18. listopadu 2006 v 13:11 | Reagovat

hm. vypadá to dobře!

5 terka terka | Web | 29. července 2007 v 16:48 | Reagovat

hmmm slušně se to rozjíždí=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.